За зарплати “в конвертах” хочуть саджати на 5 років

2 Квітня 2011, 12:18

Так, виконання трудового законодавства буде не менш ретельно перевірятися, ніж сплата податків. Правом перевіряти буде займатися податкова служба, КРУ, Пенсійний фонд і навіть чомусь органи ліцензування.

Згідно з попередніми розробкам, за використання найманої праці без оформлення трудових відносин керівнику загрожує позбавлення права обіймати керівні посади (займатися підприємницькою діяльністю) на термін до десяти років.

За виплату винагороди без нарахування і сплати податків та зборів або виплату зарплати в розмірі меншому, ніж мінімальна зарплата, – штраф від 500 до 700 неоподатковуваних мінімумів. Те саме, але повторно – від 700 до 1 тисячі неоподатковуваних мінімумів або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до п’яти років із позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Для цілей соціального страхування (пенсійне, «безробітне», «непрацездатне») і нарахування податку на доходи фізичних осіб запроваджується середня індикативна зарплата. Застосовується вона виключно в позабюджетній сфері.

«Середня індикативна заробітна плата не може бути меншою за встановлену законом мінімальну заробітну плату, збільшену на відповідний коефіцієнт для окремих категорій працівників, зокрема для перших керівників підприємств, установ і організацій такий коефіцієнт дорівнює – 3, для головних бухгалтерів – 2,5, для працівників – 1,5, для фізичних осіб-підприємців – 1».

Держінспектори праці отримують право «безперешкодно без попереднього повідомлення в будь-який час відвідувати виробничі, службові та адміністративні приміщення власників або уповноважених ними органів, а також робочі місця працівників, розташовані поза цими приміщеннями…», «ознайомлюватися з оригіналами та отримувати копії» незліченної кількості документів, ставити питання та отримувати «необхідні пояснення, звіти, матеріали, іншу інформацію», вносити приписи щодо усунення порушень, витребувати у фізосіб, які перебувають у виробничих, службових, адміністративних приміщеннях, документи, що посвідчують особу.

Також вони отримаують право «проводити кіно-, фото- і звукофіксацію як допоміжний засіб для встановлення фактичного допуску до роботи працівника».

Нагадаємо, наприкінці березня прокуратура Червнозаводського району Харкова порушилакримінальну справу стосовно підприємця за те, що він видавав зарплати у «конвертах».