За законопроект про мову голосували 62 народних депутата, яких не було в залі засідань

6 Червня 2012, 18:34

Як з’ясувалося, один із депутатів, який голосував за законопроект, офіційно перебував в цей час у відпустці, ще один був у відрядженні, ще один хворів, інші 59 парламентарів, голоси яких були "за", на це засідання були письмово не зареєстровані.

Усього незареєстрованих, чи тих, які хворіли або були у відрядженні на момент ранкового засідання 5 червня виявилося 62 депутати (чиї голоси відображені електронною системою "за" ухвалення закону).

Якщо зайти, наприклад, на сторінку народного депутата Деркача, можна побачити, що він 5 червня проголосував "за" законопроект про засади мовної політики.

Водночас на його ж сторінці в розділі "письмова реєстрація" можна побачити, що він цього дня – в офіційній відпустці.

Плотніков, який теж проголосував "за" на ранковому засіданні 5 червня був у цей час у відрядженні!

А навпроти прізвища колишнього спікера парламенту з комуністичної фракції Ткаченка у письмовій реєстрації зазначено, що у день голосування за мовний закон він "хворіє", хоча його голос враховано.

Серед депутатів, які проголосували за закон, але не були письмово зареєстровані – Ахметов, Янукович молодший, Бережна, Богословська, Васадзе – це лише з Партії регіонів.

Колишній бютівець, а наразі позафракційний Писаренко, який теж проголосував "за" так само не зареєстрований на засіданні.

"Оскільки для того, щоб законопроект вважався ухваленим потрібно 226 депутатів, даний законопроект можна вважати неприйнятим, оскільки, очевидно, що "за" нього особисто проголосували лише 172 депутати", – написав журналіст.

Як повідомлялось, 5 червня Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроект про засади державної мовної політики, ініціаторами якого є народні депутати від Партії регіонів Вадим Колесніченко і Сергій Ківалов.

У пояснювальній записці, зокрема, зазначається, що в разі ухвалення законопроекту російська мова стане регіональною в 13 адміністративно-територіальних одиницях України (з 27-ми).

Перед цим на Погоджувальній раді керівники фракцій домовилися голосувати за всі 5 зареєстрованих у ВР мовних законопроектів. Проект Колесніченка-Ківалова мав голосуватися третім, однак Литвин поставив його на голосування першим. Представники опозиції звинуватили Литвина у порушенні регламенту.

Однак голова Верховної Ради стверджує, що жодних порушень Регламенту під час прийняття мовного законопроекту не було.

«Я діяв за Регламентом і не маю нікому нічого пояснювати. Все очевидно і зрозуміло – згідно з регламентом ми не можемо переходити до розгляду наступних питань, не завершивши розгляд попереднього», – сказав спікер. Проте він відмовився пояснити причину зміни порядку розгляду закону про мови

Литвин також наголосив, що вчорашнє голосування за мовний законопроект відбулося за домовленостями між опозицією та парламентською більшістю.

Читайте також:  Закон про мови: кількасекундне голосування, яке опозиція «не помітила»

Повний перелік тих, чиї голоси враховані попри те, що вони не були письмово зареєстровані, були хворі або у відрядженні.