За заявами постраждалих журналістів відкрито 19 кримінальних проваджень

10 Грудня 2013, 12:38

За словами Томенка, всі журналісти, як і пропонував Комітет та медіаексперти, написали заяви щодо порушення 171 статті Кримінального кодексу України про перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.

Ще 4 журналісти поінформували про те, що подадуть заяви про скоєння злочину. Решта працівників ЗМІ вирішили не звертатись до органів правопорядку.

«Комітет з питань свободи слова і надалі буде відслідковувати, як відбувається розслідування цих кримінальних проваджень», – зазначив Микола Томенко.

Речник МВС Сергій Бурлаков уточнив, що з 21 листопада по 9 грудня по Києву до міліції надійшло 34 повідомлення про вчинення протиправних дій щодо працівників ЗМІ.

Як повідомлялось, у неділю на Хрещатику пройшов флеш-моб "Мовчазна хода українського народу", учасники якого висловили підтримку журналістам, яким влада спробувала закрити рот.

У період з 21 листопада по 3 грудня до міліції надійшла 31 заява від представників засобів масової інформації про вчинення проти них правопорушень на акціях протесту.

Нагадаємо, понад 50 журналістів зазнали побиття і переслідувань під час висвітлень євромайданів. Більшість із них постраждали, висвітлюючи 1 грудня сутички на вулиці Банковій у Києві.