За ухилення від мобілізації вимагають хабарі від 1 тис. грн до 3,5 тис. євро

25 Березня 2015, 18:36

Чергова хвиля мобілізації в Україні стартувала 20 січня і триватиме 90 днів. Відхилитися від мобілізації в Україні найчастіше намагаються за допомогою корупції у військкоматах та медичних установах.


Хабарі у РВК

Вже за дев’ять днів після початку мобілізації, 29 січня міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив про затримання військового комісара Жовтневого районного військкомісаріату Харкова полковника Олексія Романенка на хабарі у 2 тис. грн.

За інформацією Авакова, затриманий не вимагав конкретної суми хабара у бажаючих ухилитися «і брав від 400 до 5000 гривень за звільнення від мобілізації шляхом фальсифікації документів медкомісії».

Іншого посадовця з Харкова, заступника військового комісара-начальника відділення комплектування одного з районних військкоматів, затримали в момент отримання $300 також за сприяння в ухиленні від призову під час мобілізації.

На хабарі у майже 2 тис. грн (згідно з повідомленням 1,9 тис. грн) спіймали керівника відділення Решетилівсько-Великобагачанського об’єднаного райвійськкомату на Полтавщині. За вказану суму посадовець пропонував військовозобов’язаному зняти його з обліку на час мобілізації.

У Волинській області працівник  Нововолинського РВК за свої послуги з ухилення від мобілізації просив $500. Про те, як саме він пропонував бажаючим ухилитися – не повідомили.

На отриманні такої ж суми доларів схопили 9 лютого військкомісара Іршавсько-Виноградівського оРВК на Закарпатті.

У Дніпропетровську військовий комісар РВК був затриманий під час отримання трохи меншої суми – 4 тис. грн.

На Луганщині окружний військкомісар вимагав за ухиляння 11 тис. грн. Він пропонував за ці гроші виключити з переліку осіб, яких направляють на службу в зону АТО.

У Львівській області, згідно з повідомленням голови ОДА Олега Синютки, за хабарництво розпустили чотири військово-призовні комісії, однак конкретних фактів він не назвав.

У Чернівецькій області колишній військовий вимагав хабар у призовника, посилаючись на зв’язки в одному з військкоматів області. За ці послуги він вимагав €900.

На Закарпатті діючий т.в.о командира однієї з військових частин вимагав хабар у свого підлеглого. В разі несплати 5 тис. грн того мали відправити до зони АТО. Посадовця затримали працівники СБУ в момент отримання грошей.


Хабарі за меддовідки

Про найбільшу зафіксовану суму хабара за ухилення від мобілізації повідомили у Чернівецькій області. Головний лікар санаторію та за сумісництвом депутат однієї з селищних рад пропонувала оформлення довідки про непридатність до служби за станом здоров’я. За це вона вимагала €3,5 тис.

Згідно з повідомленням, частину коштів мали передати через членів військово-лікарської комісії та працівників військкомісаріату Чернівців. Жінку затримали після отримання 45,5 тис. грн.

У Хмельницькій області лікар-травматолог райлікарні вимагав у військовослужбоця запасу хабар $1000 за оформлення несправжньої довідки. Медика затримали під час одержання частини хабаря розміром 10 тис. грн.

У Сокалі на Львівщині затримали лікаря-психіатра центральної лікарні, який за 7 тис. грн оформив фіктивні висновки про опікунство над інвалідами. Отримані документи двоє осіб планували надати до оРВК для ухилення від мобілізації. Згідно з повідомленням, один з військовозобов’язаних сплатив за послуги 6 тис. грн, інший – 1 тис. грн.

У Харкові медик за 1,5 тис. грн видавав документ, який дозволяв відтермінувати призов на три місяці.

Між тим, у Бучачі на Тернопільщині за 2 тис. грн медик пропонував присвоїти третю групу інвалідності, що також дозволяє ухилитися від мобілізації.