За три роки Мін’юст заплатив більше мільярда гривень авторської винагороди за держреєстри

6 Жовтня 2013, 10:15

Видання зазначає, що загальна сума виплат держпідприємству "Інформаційний центр" від Мін'юсту за 2010-2013 рр.. за те, що українці користувалися реєстрами, які належать державі, склала 1 млрд 115 млн 120 тис. грн.

З цих коштів "Арт- майстер" і "3-Т" зарахували собі 411 млн.

Журналісти видання наголошують, що за останні роки сума авторської винагороди помітно зросла у порівнянні з 2007-2009 рр.., коли Мін'юст сплатив приватним компаніям винагороду на суму 205 млн грн.

Як відомо, з 18 державних реєстрів, які адмініструє "Інформцентр", у власності держави знаходилися тільки три, а інші належали "Арт-мастеру" і "3-Т", з якими "Інформцентр" уклав угоди на користування програмною продукцією без проведення тендерів.

Нагадаємо,  1 жовтня було закрито доступ до єдиних і державних реєстрів інформаційної мережі Міністерства юстиції, ведення яких здійснюється державним підприємством Держінформ'юст.  Реєстри забезпечують діяльність Державної реєстраційної служби, Державної виконавчої служби, органів юстиції і нотаріусів.

Колектив Держінформ'юсту заявив про рейдерське захоплення підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції.

В той же час у Мін’юсті повідомили, що збій системи викликаний "технічними проблемами". Згодом у міністерстві виявили, що  відбулось несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерного обладнання, автоматизованих систем та комп’ютерних мереж міністерства юстиції, що призвело до блокування інформації.

Міліція відкрила провадження за фактом втручання у комп’ютерну мережу мін'юсту.

Згодом, за повідомленням Міністерства юстиції, станом на 20.00 3 жовтня роботу Державної виконавчої служби України відновлено на 100%, – Державної реєстраційної служби України – на 95%.

4 жовтня генеральний директор ДП «Інформаційний центр» Леонід Богданов заявив, що проблеми, які виникли з державними реєстрами Державної реєстраційної служби України, сталися через їхніх розробників.

Водночас, компанія-розробник заявила, що у Мін'юсті знали про призупинення роботи реєстрів.

У свою чергу в Службі безпеки України заявили, що не встановили фактів витоку інформації з персональними даними громадян внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерів Міністерства юстиції.