За три роки 82% претендентів на посаду судді не склали кваліфікаційний іспит

27 Липня 2013, 23:55

"За період діяльності комісії (з 2010 року. – Ред.) для участі в доборах кандидатів на посаду судді вперше із заявами звернулося 9872 особи. Із вказаної кількості претендентів на посаду судді вперше 1825 кандидатів склали кваліфікаційний іспит, із них 120 кандидатів – повторно», – повідомляє комісія.

Водночас станом на 22 липня 2013 року у Національній школі суддів України проходять підготовку 630 слухачів – кандидатів на посаду судді вперше.

«Законом «Про Державний бюджет України на 2013 рік» на організацію спеціальної підготовки кандидатів на посаду судді, підготовку суддів і працівників апаратів судів Національною школою суддів передбачено 28 млн 39 тис. грн.», – йдеться в повідомленні.

Як нагадує ВККС, 5 листопада минулого року комісія прийняла рішення про проведення першого добору кандидатів на посаду судді вперше для проходження ними спеціальної підготовки, яка розпочалася 4 лютого цього року. Попередні два добори кандидатів на посаду судді вперше ВККС оголошувалися без проходження ними спеціальної підготовки.

Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів повідомила, що найбільше не вистачає суддів у Донецькій та Дніпропетровській областях. 

Як писав Тиждень.ua, в Україні понад 70% суддів призначені довічно.

Позначки: