Всередині квітня в Слов'янську терористи захопили кореспондентку газети «Комсомольская правда в Украине» Євгенію Супричеву. Її затримали через смс, яку вона збиралася надіслати редактору з повідомленням про мера Слов'янська Нелю Штепу. Журналістку звільнили через дві доби.
Громадського журналіста Артема Дейнегу, який вів трансляцію штурму місцевого відділку СБУ, терористи захопили у його ж власній квартирі в Слов'янську. Стрімера вдалося звільнити через три тижні.
Тоді ж терористи відпустили журналіста польського фонду «Відкритий діалог» Сергія Лефтера, який також три тижні перебував в полоні бойовиків. Бойовики звинуватили медійника в участі в «Правому секторі» та шпіонажі, тож його тримали зі зв'язаними руками й із заклеєними скотчем очима, постійно допитували, іноді били.
Також у квітні в Слов'янську сепаратисти захопили журналістку Ірму Крат. Перебуваючи в полоні, у коментарі російському телеканалу LifeNews, Крат повідомила, що приїхала в Слов'янськ як журналіст, висвітлювати події.
"Мене затримали за те, що я нібито виступила проти референдуму. Але це домисли. Я приїхала в Слов'янськ, щоб розповісти неупереджену правду", – зазначила вона.
Сепаратисти називали журналістку «агентом з Майдану» та звинувачували в «тортурах антимайданівців і розстрілі «Беркуту». Крат досі перебуває в полоні терористів, її становище погіршується.
Тоді ж у Слов'янську сепаратисти пограбували та взяли у заручники двох італійських журналістів – Поля Гого та Коссімо Аттанасіо, а також кореспондента білоруської газети "Новы час" Дмитра Галка, які вели зйомку в місті. У журналістів відібрали документи, гроші та фототехніку. Згодом їх відпустили.
Крім того на Донеччині зник журналіст із Коломиї, позаштатний журналіст "Вікон" Євген Гапич. Напередодні кореспондент передав репортаж із Артемівська, пообіцяв надати світлини. Під час розмови з рідними Гапич встиг сказати кодове слово, що означає небезпеку, після чого зв’язок обірвався. Журналіст кілька днів перебував в полоні сепаратистів у Горлівці, через два дні його відпустили.
Тоді ж так званий "народний мер" Слов'янська В'ячеслав Пономарьов повідомив, що сепаратисти взяли в заручники американського журналіста Саймона Островського. Островський мав подвійне громадянство – США та Ізраїлю, та працював на американське видання Vice. Терористи зі Слов'янська заявляли, що хочуть обміняти Островського на свого заарештованого лідера Павла Губарєва. Згодом Пономарьову зателефонували батьки журналіста, і лідер сепаратистів запевнив, що з їхнім сином все добре.
Після того, як терористи звільнили Островського, журналіст підтвердив, що сепаратисти дійсно знущаються з людей. Зокрема самого Островського били, зав’язували очі та зв’язували руки.
У Слов’янську терористи захопили позаштатного кореспондента телеканалу ZIK Юрія Лелявського, який висвітлював події на Сході. Підозру бойовиків викликав паспорт зі львівською реєстрацією кореспондента. У полоні журналіст пробув 15 днів.
Тоді ж у Слов'янську зник зв`язок із журналістом "ВолиньPost" Сергієм Шаповалом. У полоні його тримали активісти так званого «Народного ополчення Донбасу». Чоловік провів три тижні в Донецьку в приміщенні облдержадміністрації. За словами журналіста, його катували і допитували. Також Шаповала заставляли писати про "мирних ополченців Донбасу". У травні звільнити Шаповала вдалося завдяки втручанню деяких політиків.
Також наприкінці квітня в Слов'янську терористи затримали журналіста Руслана Кухарчука з асоціації «Новомедіа». Він пробув 13 годин у полоні в терористів.
На початку травня у Слов'янську зникли журналіст американського видання "Buzzfeed" Майк Джігліо, перекладач Олена Глазунова та їх водій. В останньому повідомленні Джігліо встиг передати, що їх схопили на блок-посту та відправили до захопленої бойовиками будівлв СБУ. Представники самопроголошеної «ДНР» заперечували перебування у них Джігліо та Глазунової, однак згодом викрадених відпустили. Як з’ясувалося, в полоні журналіста та перекладачку обшукували, допитували, а також відібрали коштовності. Водій автомобіля, на якому пересувалися журналісти, пережив гіпертонічний криз і був госпіталізований.
Також у травні в Донецькій області зникли знімальні групи телеканалів SkyNews і CBS, до складу яких входило восьмеро спіробітників: від американського телеканалу CBS – журналісти Клариса Уорд(Clarissa Ward), Ерін Лайял (Erin Lyall), Енді Сревенсон (Andy Srevenson), Джеф Меберлі (Geoff Mabberley), від британського телеканалу SkyNews – Стюарт Рамсі (Stuart Ramsey), Барнабі Грін(Barnaby Green), Олег Малко (Oleg Malko), Олександр Пустовіт (Alexander Pustovit). За кілька годин їх звільнили з полону.
В Артемівську викрали російського журналіста – кореспондента "Новой Газеты" Павла Канигіна. Бойовики катували журналіста та вимагали сплати $30 тисяч, однак не дозволили зробити дзвінок хоча б до редакції, щоб зібрати необхідну суму грошей. Згодом Канигін вийшов на зв’язок. Його допоміг визволити з полону німецький журналіст, який заплатив за нього викуп сепаратистам.
Тоді ж у Луганську зник журналіст тижневика "Неделя плюс" Володимир Старцев. Він вийшов з будинку друзів, але додому так і не повернувся. Через два дні Старцев повернувся, не коментуючи, де він був і що з ним відбувалося.
Крім цього, на блокпосту в місті Щастя Луганської області луганські терористи затримали автомобіль, в якому їхали журналіст луганського видання «Обзор» В'ячеслав Бондаренко, стример Максим Осовский і найнятий ними водій таксі Андрій Тітовський. Причиною «затримання» став український прапор, виявлений в салоні авто. Через «підозру у шпигунстві» терористи утримували журналістів у будівлі СБУ. Через два дні після допитів та катувань їх звільнили.
Наприкінці травня в Донецьку терористи затримали та допитали журналіста СТБ Дмитра Литвиненка,оператора каналу та водія, які виконували редакційне завдання на Сході України. У полоні знімальна група провела 12 годин.
На початку червня в Костянтинівці Донецької області представники так званої «Донецької народної республіки» захопили в заручники блогера Артура Голубєва. Через два тижні волонтерам вдалося домогтися його звільнення.
Тоді ж у Донецьку терористи викрали редакторів газет «Донбас» і «Вечірній Донецьк» – Олександра Брижа та Леоніда Лапу. На журналістів здійснювали серйозний психологічний тиск. Терористи висловили редакторам невдоволення з приводу того, що з їхньої точки зору, в газетах неправильно відображаються події, що відбуваються зараз у регіоні, недостатньо висвітлюється діяльність "ДНР". Згодом редакторів відпустили, однак через побоювання працівників видань роботу редакції "Донбасу" призупинили.19 червня газета відновила свій вихід. Редакція працює в приміщенні друкарні, залишивши свій попередній офіс.
Згодом в Макіївці терористи погрожували гендиректору "Преси Макіївки" Ларисі Бутовій і головному редактору «Вечірньої Макіївки» Марії Семеновій. Бойовики увірвалися в редакцію та вивезли жінок в невідомому напрямку. Терористи також вимагали висвітлення «у правильному ракурсі» діяльності самопроголошених «республік» на Сході. Провівши кілька годин у полоні, Бутова та Семенова повернулися. В редакції розглядали питання щодо тимчасового призупинення роботи.
Крім того, в місті Рубіжному на Луганщині терористи викрали з власного будинку фотографа «Сердитой газеты» Євгена Сердюкова та його батька, члена громадської редколегії й автора видання Василя Сердюкова. Їх вивезли до приміщення Луганської ОДА, де били, звинувачуючи редакцію в тому, що та однобоко висвітлює ситуацію у регіоні та виступає проти сепаратистів. Протримавши Сердюкових у полоні, сепаратисти відпустили їх, забравши майно редакції: комп'ютери, мисливську рушницю, травматичну зброю, а також два автомобілі, один з яких згодом повернули.
Також у червні в Донецьку представники так званої «Донецької народної республіки» захопили в полон, допитували, погрожуючи вбити, журналіста інтернет-видання «УРА-Информ.Донбасс» Олександра Перемота. Його впродовж доби утримували в будівлі прокуратури.
В місті Антрациті на Луганщині озброєні бойовики викрали адвоката, керівника громадської організації «Захист прав водіїв», головного редактора газети «Автоюрист» Віктора Данченка. Його звільнили через кілька годин.
Всередині червня у Міловому на Луганщині російські прикордонники затримали українську журналістку Анастасію Станко. Впродовж двох годин вона не виходила на зв’язок. Згодом Станко відпустили. 1 липня в прес-службі Громадського.ТВ повідомили, що журналістку та оператора телеканалу викрали луганські бойовики та утримують в підвальному приміщенні однієї з будівель в центрі міста. Вийшовши на зв’язок, Станко повідомила, що сили до них не застосовують, однак виключила можливість обміну. Терористи звинувачують журналістів у шпигунстві.
Згодом в РНБО повідомили про перемовини щодо звільнення полонених.