За три місяці РФ встигла організувати військові навчання на кордонах ЄС, Японії та України

13 Серпня 2014, 12:15

Кордон з Україною

Так, з 27 травня по 5 червня на кордоні з Україною, у Західному військовому окрузі Росії, відбулися військові навчання, під час яких задіяли одне з ракетних з'єднань, на озброєнні якого знаходяться ракетні комплекси "Іскандер-М" і літаки дальньої авіації.

Ракетний підрозділ мав відпрацювати марш-кидок, таємне розгортання, заняття вогневих позицій, а також інженерне облаштування району.

Ракетники також повинні були організувати спільні дії з дальньою авіацією "з ураження умовних цілей крилатими ракетами наземного та повітряного базування на максимальній дальності".

Для оцінки ефективності ураження цілей використовували безпілотні літальні апарати.

4 липня Росія почала масштабні військові навчання в акваторії Чорного моря. У них взяли участь сили Чорноморського флоту РФ, зокрема близько 20 бойових та допоміжних кораблів, більше 20 літаків та вертольотів, морська піхота та берегова артилерія.

У Міноборони Росії уточнили, що район навчань охоплював всю акваторію Чорного моря.

Також повідомлялося, що на навчаннях окрім іншого виконано запуск п'яти крилатих ракет "Малахіт" та "Москіт".

2 серпня з Росії до Білорусі прибув військовий ешелон із самохідними мінометними установками. Як повідомила РНБО, до міста Гомель, що неподалік українського кордону, прибули 65 платформ із технікою.

Через два дні, 4 серпня, стало відомо, що Міноборони РФ проводить військові навчання із залученням більше 100 літальних апаратів.

У Міноборони РФ повідомили, що на першому етапі навчань авіація перебазовувалася з північних аеродромів Західного військового округу на аеродроми Центрального військового округу.

У наступному етапі брала участь авіація з оперативних аеродромів південного напрямку: Армавір, Кримськ, Моздок, Морозовськ тощо.

У Міноборони заявили, що всього у навчаннях задіяли більше 100 літальних апаратів різних родів авіації, таких як винищувачі Су-27, МіГ-31, багатофункціональні комплекси Су-34, фронтові бомбардувальники Су-24, вертольоти Мі-8, Мі-24 і Мі 28Н.

Як відомо, з моменту втечі Януковича РФ організувала на кордонах з Україною щонайменше 6 військових навчань.

Кордон з ЄС

Вже 10 червня РФ почала військові навчання у Калінінграді, на кордоні з НАТО, за участі Балтійського флоту.

Навчання відбувалися під керівництвом командувача військами Західного військового округу.

Під час навчань військові організували протиповітряну оборону районів проведення навчань. Її забезпечували з'єднання Балтійського флоту і війська повітряно-космічної оборони. Також відпрацьовували оперативне перекидання транспортними літаками підрозділів псковського з'єднання Повітряно-десантних військ.

Морська піхота, в свою чергу, відпрацювала з десантниками дії "щодо захисту узбережжя від висадки морського десанту умовного противника, а також з блокування та знищення незаконних збройних формувань умовного супротивника".

До навчань залучали і бомбардувальники дальньої авіації Ту-22М3. Вони повинні були виконати серію тренувальних польотів над акваторією Балтійського моря "з відпрацюванням повітряного патрулювання".

11 червня Росія направила стратегічні бомбардувальники та інші бойові літаки до Калінінградської області. 

Навчання відбувалися одночасно з маневрами Saber Strike-2014 та Baltops-2014, проведеними країнами НАТО в державах Балтії. Як підкреслили в російському військовому відомстві, кількість солдатів та військової техніки, яка залучена до навчань в Калінінградській області, співвідносна з тим, що використовував у своїх маневрах Північноатлантичний альянс.

11 серпня у Псковській області РФ почалися навчання Повітряно-десантних військ, які триватимуть до 16 серпня. 

Представник прес-служби Міноборони Росії з питань ПДВ майор Іріна Круглова заявила, що на незнайомій місцевості десантуються три тисячі осіб, а літаки Іл-76 скинуть з повітря 12 одиниць військової техніки.

"Для нанесення повітряного удару по наземних цілях умовного противника, перекидання і підтримки практичних дій десантників з повітря в навчаннях застосують понад 30 літаків і вертольотів військово-транспортної, фронтової і армійської авіації Су-34, Ка-52, Мі-28, Мі-24, Мі-8, Іл-76", – додала речник Міноборони РФ.

Пік навчань відбудеться 14-15 серпня, коли проведуть розіграш практичних дій із захоплення і знищення стратегічно важливих об'єктів умовного противника. Завершать навчання етапом бойової стрільби, яка відбуватиметься як удень, так і вночі.  

Круглова уточнила, що під час навчань застосують усі види озброєнь, які є у розпорядженні десантно-штурмових з'єднань, включно з артилерією. 

Кордон з Японією

12 серпня більше тисячі російських військовослужбовців, використовуючи близько сотні одиниць спеціальної техніки та п'ять вертольотів Мі-8, почали навчання в районі Курильських островів

Керівник прес-служби Східного військового округу полковник Олександр Гордєєв, розповів, що до навчань на Курилах залучаються дислоковані в цьому районі частини, десантники, армійська авіація, а також сили Тихоокеанського флоту. 

«При проведенні практичного етапу навчання особовий склад кулеметно-артилерійського з'єднання ВВО відпрацює елементи оборони морського узбережжя з застосуванням новітніх безпілотних літальних апаратів російського виробництва. В свою чергу, військовослужбовці десантно-штурмової роти ВДВ проведуть висадку десанту з вертольотів Мі-8 на одному з островів Курильської гряди », – повідомив Гордєєв, підкресливши, що навчання носять плановий характер.

Повна бойова готовність

21 червня президент РФ Владімір Путін вирішив перевести війська Центрального округу у повну бойову готовність. Як зазначив глава Міноборони РФ Сергій Шойгу, Путін прийняв рішення провести раптову комплексну перевірку бойової готовності всього складу округу. 

Раніше, на початку червня, відбулася подібна перевірка, але Залізничних військ Центрального округу. Спеціальне навчання із з'єднаннями і військовими частинами Залізничних військ ЦВО в рамках відбувалося в Сибірському федеральному окрузі.

15 липня у Челябінській області РФ почалися Командно-штабні навчання "Рубіж-2014". В них брали участь представники збройних сил Казахстану, Киргизії, Росії і Таджикистану, а також об'єднаного штабу і секретаріату Організації Договору про колективну безпеку. Також у навчаннях взяли участь Колективні сили швидкого розгортання Центральноазіатського регіону (КСБР ЦАР).

6 серпня міністр оборони Росії Сєргєй Шойгу заявив, що російські миротворчі сили повинні перебувати в постійній готовності до виконання своїх завдань.

Шойгу заявив, що російські миротворці можуть знадобитися "несподівано". "Світ змінився, змінився кардинально Як ви знаєте з минулих прикладів, в тому числі і цієї бригади, миротворчі підрозділи можуть бути затребувані несподівано", – заявив він на зустрічі з миротворцями 15-ї окремої мотострілкової бригади 6 серпня. 

Командир бригади полковник Віталій Гєрасімов уточнив, що його підопічним цього року збільшили обсяг підготовки в рази.

Герасімов додав, що службовці бригади відпрацьовують епізоди миротворчої операції, включаючи інженерну розвідку, супровід гуманітарних вантажів, охорону району розміщення біженців, евакуацію поранених і вивезення біженців через гуманітарний коридор.