За три дні статус учасника бойових дій отримали 75 осіб

27 Березня 2015, 16:51

Статус учасника бойових дій вже надано 22 тис. 397 особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції. Про це повідомив голова Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції Артур Дерев‘янко на брифінгу.

Він заявив, що матеріали про надання статусу учасника бойових дій особам, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, розглядала міжвідомча комісія.

«Відбулося 28 засідань, розглянуто 22 тис. 657 справ, щодо 22 тис. 397 з них прийнято рішення про надання статусу учасника бойових дій. Матеріали щодо 222 осіб направлено на доопрацювання, 27 особам відмовлено в надані такого статусу», – зазначив Дерев’янко.

При цьому він повідомив, що спрощено процедуру отримання статусу учасника бойових дій для тих, хто брав участь в АТО.

За його словами, постановою Кабінету міністрів України від 4 лютого 2015 р. № 104 «Про внесення змін до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення» змінено повноваження міжвідомчої комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, утвореної Державною службою у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, та відповідних відомчих комісій силових структур.

Дерев‘янко зазначив, що відтепер встановлювати статус учасника бойових дій військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та працівникам Міноборони, МВС, Національній гвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Держприкордонслужби, Адміністрації Держспецтрансслужби, Управлінні державної охорони, Адміністрації Держспецзв’язку, ДСНС, ДПтС, які брали безпосередню участь в АТО або забезпеченні її проведення, будуть відомчі комісії, що створені в кожному з цих міністерств та інших державних органів.

«Ця постанова дає можливість присвоювати статус учасника бойових дій безпосередньо у відомчих комісіях, що спростить надання статусу та проходження документів більше ніж наполовину», – зазначив Дерев‘янко.

Голова Держслужби пояснив, що міжвідомча комісія на сьогодні розглядає і буде «розглядати спірні питання, які виникають або повинні бути вирішені в міжвідомчому просторі». Це можуть бути такі справи, коли військовослужбовці перейшли зі служби в Нацгвардії до Міноборони, або були добровольцями, а потім підписали контракт тощо. Також міжвідомча комісія буде розглядати питання щодо цивільних осіб.

Як повідомлялося, статус учасника бойових дій за станом на 24 березня 2015 року отримали 22 тис. 322 військовослужбовців і працівників Збройних сил України – учасників антитерористичної операції.