У січні 2012 року на українські екрани вийшов фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» українського режисера Михайла Іллєнка. Він здобув безперечну популярність не тільки у глядачів, а й на впливовому конкурсі у Росії і навіть потрапив до лонг-листа у номінації на “Оскар” як найкращий фільм іноземною мовою.
Ще одним фільмом, який відзначили у світі, стала артхаусна кінострічка “Дім з башточкою” режисера Єви Нейман. Історія про жахи Великої вітчизняної війни очима 8-річного хлопчика підкорила журі Міжнародного фестивалю у Карлових Варах (Чехія): судді одностайно віддали переможну статуетку Нейман у номінації "Від Сходу до Заходу".. Міжнародний кінофестиваль “Темні ночі” в Талліні. Також серед 270 картин з усього світу Гран-прі Міжнародний кінофестиваль “Темні ночі” в Талліні присудив саме українській роботі.
Український фільм "Дім із башточкою" отримав приз у Карлових Варах
У березні у міжнародному конкурсі POYi переміг український фотограф Максим Дондюк, завоювавши «Премію досконалості» за мультимедійний репортаж «Епідемія туберкульозу в Україні». Над ним, окрім Максима Дондюка, працювали Микола «Краб» Дондюк, Андрій Кожухар, Сергій Ільїн і композитор Юрій Самсон.
У квітні 2012 року книга ручної роботи «Рукавичка», виготовлена художньою майстернею «Аґрафка» (художники Романа Романишин та Андрій Лесів), увійшла до престижного міжнародного каталогу найкращих дитячих видань світу «Білі круки», що вийшов у Мюнхені.
2013 року книгу від майстерні «Аґрафка» знову включили до каталогу «Білі круки 2013» (White Ravens 2013). Переможною книгою виявилась ілюстрована «Ріпка» у переказі Івана Франка.
Але цього року до цього каталогу увішла й ще одна українська книжка "Вісім днів із життя Бурундука" письменника Івана Андрусяка.
У липні 2012 року вперше українські студенти перемогли у міжнародному конкурсі технологій Microsoft Imagine Cup. Команда «quadSquad» із Донецька перемогла у найпрестижнішій номінації конкурсу – «Розробка програмних проектів». Донецькі студенти розробили спеціальну рукавицю, покликану розпізнавати та озвучувати жести мови глухонімих за допомогою мобільного телефону.
У вересні молода оперна співачка з України Олена Токар здобула перемогу на 61-му Міжнародному музичному конкурсі ARD Musikwettbewerb в Мюнхені.
У жовтні молодий дослідник з Чернівців Віктор Брус переміг у міжнародному конкурсі «Зелені таланти» («Green Talents»). Авторитетне німецьке журі відзначило його дослідження у сфері використання альтернативних джерел енергії, зокрема енергії сонця.
У листопаді 2012 року роман "Садівник з Очакова" українського письменника Андрія Куркова отримав премію читачів на Фестивалі європейських літератур, який проходить у французькому місті Коньяк.
У грудні 2012 року українка перемогла на міжнародному конкурсі з дизайну, яку організовує Британська Асоціації Дизайну – SBID International Design Awards. Представлений проект Наталії Большакової "Дім над морем" став переможцем в категорії «3Д Проекти». У конкурсі взяли участь номінанти з 27 країн та п’яти континентів.
2012 року Україна відзначилась і в дизайні одягу. Альона Сереброва увійшла до трійки найкращих дизайнерів на щорічному фестивалі східно-європейської моди Societa ‘Italia, який проходить у мецці моди Мілані.
На початку 2013 року український письменник Михайло Прудник став переможцем міжнародного гумористичного конкурсу "Алеко" за 2012 рік, що проводиться в Болгарії. Українець випередив 78 авторів з 20 країн.
У січні 2013 року марка «Українське подвір’я» перемогла в номінації «Найкращий друк» у 11-му щорічному китайському конкурсі на найкрасивішу іноземну марку. Участь у конкурсі взяли десятки поштових адміністрацій Європи та світу.
У лютому Євген Мотурнак, учитель інформатики та економіки з Дніпропетровська здобув «золото» у конкурсі з інформатики Microsoft Appathon, що пройшов у Лондоні. Євген розробив віртуальний конструктор електричних ланцюгів для учнів старших класів та студентів технічних спеціальностей. Його можна використовувати для віртуальних експериментів з побудовою електричних схем, додаток пропонує короткі підказки, посилання на теоретичний матеріал тощо.
У лютому київський школяр Ілля Ковалевський став одним із 20 переможців конкурсу з розроблення програмного забезпечення із відкритим кодом для школярів Google Code-in 2012. У цьому списку Ілля став єдиним представником з регіону СНД.
Окрім того, п'єса «Деталізація» українського драматурга перемогла на міжнародному конкурсі драматургів "Говорити про кордони" в Австрії. П'єсу визнали найкращою серед понад 50 творів. Згідно з умовами, її поставлять на сцені державного німецького театру в Карлсруе.
У березні 2013 року український туристичний стенд посів п’яте місце на Міжнародній туристичній виставці ІТВ-Берлін. Загалом було оцінено більше, ніж десять тисяч стендів з 180 країн.