Микола Азаров поїхав на так званий «східний Давос» не тільки поглиблювати економічну співпрацю з КНР, а й підписувати стратегічну угоду про співпрацю між правлячими партіями двох країн – Партією регіонів та Китайською комуністичною.
Китайські медіа сьогодні є чи не найлояльнішими до Віктора Януковича. У російськомовній газеті «Жемінь жибао» невпинно пишуть про досягнення українських спортсменів і науковців, про курс реформ і жодного негативу. Україна в китайських медіа(доступних російською і англійською мовами) виглядає як країна, де живуть красуні з найдовшим у світі волоссям, де вчені розробляють зоряні каталоги, а влада дбає про добробут громадян і поліпшує економічні показники.
Комуністи з КНР – давні друзі Віктора Януковича. Вони були одними з небагатьох, хто визнав Віктора Януковича президентом у 2004-му. Згодом виявилося, що український президент уміє бути вдячним друзям. Навіть ціною псування міжнародного іміджу країни.
Чого варта історія з присутністю чи відсутністю представника України на церемонії нагородження Нобелівською премією миру китайського дисидента Лю Сяобо, якого влада Китаю утримує у в’язниці і вважає звичайним злочинцем. Тому, що бореться за права людини.
Цікаво, що експерти Нобелівського комітету дали чітко зрозуміти, що спроба української влади не пускати свого представника на церемонію вручення премії свого представника, ні що інше, як виконання прохання китайських друзів.
Втім виявляється не тільки китайські ЗМІ позитивно оцінюють реформаторські таланти українського президента.
Після оголошення Януковичем нещадної боротьби з вітчизняними «жирними котами» у владних кабінетах, які оплутали країну метастазами корупції, та перед візитом Азарова до Піднебесної, з Пекіна на Банкову прилетіла «похвальна грамота», з солодкими для української влади словами подяки за «вагомі успіхи у розбудові ефективного національного антикорупційного механізму». Саме такого висновку дійшли фахівці Міжнародної асоціації антикорупційних органів (МААО).
І не біда, що ця неурядова міжнародна організація більше відома серед країн третього світу. Не важливо, також, що Україну у ній представляє відставний заступник генпрокурора України, що звільнився з посади через корупційний скандал. Головне, дати зрозуміти народу, що на Сході цінять нинішню команду реформаторів з Банкової та Грушевського. І не лише цінять, а й готові підставити плече допомоги у скрутну годину своїм українським друзям. І не лише підставити плече, а й поділитися харчами, зокрема дешевою гречкою.
На відміну від Росії, з якою у Китаю може виникнути чимало проблем на Далекому Сході, Україна для КНР не становить жодних загроз: є чималий ринок збуту товарів made in China і влада готова підтримувати непопулярні дії Китаю на міжнародній арені. Уславлення за це у своїй пресі і підтримка з боку «міжнародних організацій», що розташовані у Пекіні, – не така вже й дорога послуга.