За даними організації, у 2010 році не менше трьох правозахисників цілеспрямовано переслідували у зв'язку з їх законною правозахисною діяльністю.
Зокрема, у травні на голову організації «Юзер» Андрія Федосова, яка відстоює права психічно хворих людей, після попередніх погроз, отриманих по телефону, напали невідомі. Тоді міліція відмовилася приймати в нього заяву та не вжила жодних заходів.
У липні його затримали на день у зв'язку зі злочином, ймовірно скоєному 10 років тому, коли йому було 15 років. 20 вересня з нього зняли обвинувачення, оскільки було доведено, що на момент злочину він знаходився у закритій дитячій лікарні й не міг його скоїти.
Ще один випадок стався із профспілковим активістом Андрієм Бондаренком. 29 жовтня Вінницький суд видав розпорядження про його примусове психіатричне обстеження. У листопаді після оскарження це рішення залишилось в силі.
Бондаренко ніколи не страждав на психічні захворювання й пройшов три психіатричні експертизи, які підтвердили, що він психічно здоровий, при чому остання з них відбулася у жовтні, відзначається у звіті.
Серед інших причин, на які посилалася прокуратура, спрямовуючи його на обстеження, назвали «загострене усвідомлення своїх прав і войовнича, наполеглива готовність відстоювати їх неадекватно у реальній ситуації».
Amnesty International відзначає, що Бондаренко боровся за права сезонних працівників на заводах з переробки цукрового буряку у Вінницькій області та викривав корупцію на найвищому рівні.
Нагадаємо також, 5 березня невідомі побили заступника голови Партії правозахисту України Аллу Користовську в Одесі.
Відзначимо, що міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов не зважає на доповіді і заклики правозахисників. Більше того, він заявляє, що критики міліції беруть дані про злочини в правоохоронних органах зі стелі, а тому реагувати на огульні зауваження не має сенсу.