За політв’язнем Балухом встановили відеоспостереження

21 Червня 2018, 13:44

За українським активістом Володимиром Балухом, якого утримують у сімферопольському СІЗО, встановили відеоспостереження. Про це Крим.Реаліі повідомив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

 

 

«У нього в камері встановили додаткове відеоспостереження. Такі методи практикуються в особливих випадках. З огляду на його резонансну справу і те, що він публічний – це дратує керівництво. Кожен день до нього приходять з перевірками. Ситуація у нього досить складна, але він продовжує голодування», – сказав Чийгоз.

 

Нагадаємо, 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч. 2 ст. 321 КК РФ (Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуте в рамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя. 

 

Відповідну справу проти українця завели в серпні 2017 року. Сталося це після того, як Балух та його адвокат подав скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив українця. У відповідь Ткаченко подав свою скаргу на Балуха. За заявою Ткаченка Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти активіста. За версією слідства, Балух 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ в коридорі вдарив ліктем в живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого політв'язень зайшов в камеру №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ІТТ по правій руці.

 

19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Балух оголосив безстрокове голодування.