За подвійне громадянство депутати пропонують карати

10 Вересня 2008, 10:30
 
Депутати від Блоку Юлії Тимошенко пропонують запровадити кримінальну відповідальність за набуття подвійного громадянства.
Утім, на думку оглядачів, цей законопроект не буде підтриманий парламентом, повідомляє "Німецька хвиля".

Так, законопроект БЮТівців Віктора Швеця та Володимира Макієнка представник російсько-українського інформаційного центру Олег Покальчук назвав "імітуванням політичної активності".

На думку політолога, цілком очевидно, що блок "Наша Україна" не підтримає цей законопроект через чвари з БЮТ та розвал правлячої коаліції. А регіонали та комуністи провалять його з ідеологічних міркувань, адже йтиметься насамперед про отримання російських паспортів.

Виконавчий директор Української ґельсинської спілки з прав людини Володимир Яворський сказав, що запровадження кримінальної відповідальності за подвійне громадянство не стосується проблематики прав людини і є виключно політичним кроком.
 
Раніше стурбованість щодо розгортання кампанії зі спрощеної видачі громадянам України російських паспортів в Криму висловив голова Народного Руху Борис Тарасюк. Він назвав це "таємною агресією проти громадян України" і нагадав, що з цього починався сепаратизм в Південній Осетії та Абхазії.