За перемогою Радєва на президентських виборах в Болгарії може стояти Кремль – WSJ

24 Березня 2017, 09:36

Опозиційна на той момент соціалістична партія під час президентської кампанії 2016 року отримала з Кремля 30-сторінковий «секретний стратегічний документ» з рекомендаціями для перемоги свого висуванця Румена Радєва, який за підсумками голосування став главою держави. Про це The Wall Street Journal розповіли п'ять діючих і колишніх болгарських чиновників.

Документ був перехоплений болгарської службою безпеки. У ньому, зокрема, політикам рекомендувалось використовувати недостовірні факти в новинах, а також поширювати завищені дані соціологічних опитувань. Документ, за даними співрозмовників, має відношення до Кремля, його соціалістичній партії передав колишній російський шпигун, що перебуває в санаційному списку США.

Ні у президента Болгарії, на в Соцпартії, ні в МЗС Росії не відповіли на запит видання щодо коментарів з приводу документа. Також невідомо, чи знав про документ президент Румен Радев.

Колишній російський шпигун, генерала-лейтенанта Служби зовнішньої розвідки Росії Лєоніда Рєшетнікова в коментарі виданню визнав, що дійсно зустрічався з болгарськими соціалістами, однак існування документа назвав вигадкою.

Нагадаємо, в листопаді 2016 року на президентських виборах в Болгарії переміг Румен Радєв, відомий проросійськими поглядами. Радєв вже пообіцяв разом з болгарським урядом працювати над скасуванням санкцій проти Росії.