За обіцянку інвестицій Фірташу віддадуть титанову галузь України

10 Грудня 2010, 09:41

Про це повідомляє Комерсант-Україна з посиланням на високопоставлене джерело в Кабінеті міністрів.


За його словами, підготовкою відповідних документів вже займається Міністерство промислової політики. У прес-службах Мінпромполітики і Group DF ситуацію поки не коментують.
Структури Дмитра Фірташа володіють 50% -1 акцією в “Кримському титані”, а також керують Вільногорським гірничо-металургійним комбінатом та Іршанським гірничо-збагачувальним комбінатом, незважаючи на те що термін їхньої оренди закінчився ще у вересні 2009 року. Крім цього, Group DF контролює Міжрічинський ГЗК.


Лояльні Фірташу люди вже очолюють державний Запорізький титаномагнієвий комбінат (ЗТМК), “Сумихімпром” і безпосередньо “Титан Україна”.


У недавньому інтерв’ю журналу «Фокус» Фірташ заявив, що компанія оцінює необхідний обсяг своїх інвестицій у титанову промисловість України в 2-2,5 млрд доларів.


«Сьогодні неможливо без моїх підприємств створити якісний титановий холдинг. І без державних, безумовно, теж, але в них ще потрібно вкласти величезні гроші», – заявив Фірташ. Він каже, що його мета – вивести Україну в світові лідери на ринку титану.


В Україні видобутком сировини займаються Вільногірський ГМК і Іршанський ГЗК, виробництвом готової продукції – ДАК «Титан», ЗАТ «Кримський титан», «Сумихімпром» і ЗТМК.