За минулу добу в ЗСУ зафіксували дев’ять нових випадків COVID-19

28 Квітня 2020, 10:45

Станом на 7 ранку вівторка, 28 квітня, у Збройних силах України 53 особи хворіють на COVID-19. Про це повідомляється на сторінці Командування Медичних сил ЗСУ у Facebook.

 

За період пандемії одужали 18 осіб, двоє – померли.

 

За минулу добу зареєстровано 9 нових випадків.

 

Як повідомлялось раніше, 6 випадків виявили у Харківській області. На ранок COVID-19 зафіксували ще у трьох осіб. Ці військовослужбовці ( Львівська область – 1 особа, Тернопільська – 2 особи) знаходяться на самоізоляції, під наглядом медичної служби. Симптоми захворювання відсутні.

 

На ізоляції (в тому числі самоізоляція) – 367 особи. Кількість особового складу у якого закінчується ізоляція у найближчих 3 доби – 149 особи.

 

Зазначимо: в Україні станом на 9:00 28 квітня зафіксовано 9410 випадків COVID-19. З них 239 летальних, 992 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 401 новий випадок.

 

Нагадаємо, COVID-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Як з’ясувалося, першою інфекцію підхопила продавчиня креветок.

 

Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування, немає.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

Зазначимо: більшість людей, які хворіють на COVID-19, переносять його як звичайний ГРВІ. ВООЗ оцінює летальність від захворювання на рівні 3,4%.