За місяць запаси Держказначейства “схудли” в 10 разів

4 Листопада 2013, 17:52

За інформацією Держказначейства, залишок на єдиному рахунку відомства станом на 1 листопада (410 млн грн) в 10 разів менше показника на початок попереднього місяця, в 4 рази менше показника на аналогічну дату минулого року і на 10,5% менше залишку на початок поточного року, який раніше був мінімальним показником.

Залишок коштів на єдиному рахунку Державної казначейської служби у вересні 2013 року в порівнянні з попереднім місяцем зріс на 2,08% – до 4,073 млрд гривень.

У річному вираженні у вересні 2013 року в порівнянні з вереснем минулого року залишок коштів на єдиному рахунку Держказначейства знизився в 1,8 рази, з початку року залишок виріс у 8,9 разів.

Казначейство зазначає, що обсяг коштів на єдиному рахунку постійно змінюється. Зростання відбувається під час надходження податків та інших обов'язкових платежів до державного та місцевого бюджетів, зниження – під час пікових навантажень за видатками.

Як відомо, на проблеми із затримкою виплат Держказначейством неодноразово скаржилилися керівники низки українських міст.

За інформацією Асоціації міст України, державна скарбниця утримує вже понад 6 мільярдів гривень коштів місцевих рад. Причина такого стану – завищені економічні прогнози уряду й невиконання дохідної частини.

Як відомо, прем'єр-міністр Микола Азаров визнав проблеми із виплатами і пояснив їх складною економічною ситуацією.