Про це заявив директор головного управління корпоративного бізнесу «Правекс-Банку» Віктор Гладкий під час засідання Фінансового прес-клубу «Кредитування малого та середнього бізнесу», яке відбулося за ініціативи ГО «Ліга фінансового розвитку», а також за підтримки компанії OPEN Knowledge, Київської торгівельно-промислової палати й тижневика «Дзеркало тижня. Україна».
Експерт наголосив, що отримані після такого аналізу показники малого бізнес у ВВП будуть дуже невисокими на фоні інших країн. «Навіть без особливої сегментації ми вже відчуваємо, що цей відсоток дуже низький», — зауважив Гладкий.
За його словами, враховуючи менші обороти малого бізнесу в Україні, він, по суті, за європейськими мірками є мікробізнесом.
Представник «Правекс-Банку» нагадав, що якщо згідно українського законодавства до малого бізнесу відносяться підприємства з оборотом до 70 млн грн. (близько $880 тис.) , то в Європі градація наступна: до 2 млн євро – це мікробізнес, від 2 до 10 млн – це малий бізнес, від 10 до 50 млн євро – це середній.
Як повідомлялось, за оцінками народного депутата від БЮТБ Наталії Королевської, після прийняття Податкового кодексу в Україні 200 тисяч підприємців закрились, і якщо не змінити норми Податкового кодексу, до кінця нинішнього року, ще 170 тисяч підприємців закриють свій бізнес.
Податковий кодекс, за винятком низки норм, набув чинності з 1 січня 2011 року. Його прийняття супроводжувалося масовими протестами.
Нещодавно віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко спрогнозував, що у травні буде презентований законопроект про внесення змін до Податкового кодексу.