Як повідомляє газета Népszabadság, з посиланням на офіційні дані, за минулі два роки подано понад 360 тис. заяв про надання громадянства Угорщини за спрощеною процедурою від жителів різних країн світу. 320 524 людини отримали угорське громадянство у 2011-2012 роках.
Переважна кількість заяв на громадянство подано з Румунії (125275), Сербії (39383) та України (8783). Із США – 1323 заяви, з Канади та Ізраїлю понад 800, з Великобританії – 1607, Росії – 196.
На диво у Словаччині знайшлося всього 157 людей, які мають угорські коріння і бажали б отримати громадянство Угорщини. Деякі угорські сайти вважають, що це результат «політики залякування» в сусідній країні, де певний час було заборонено подвійне громадянство.
Всього кілька загублених угорців знайшлося у Китаї, Кенії та Мексиці. А у В’єтнамі, Сирії та Ірані – всього по одному.
Перша колонка таблиці – кількість заявок на отримання громадянства від одиноких громадян та різних сімей, друга – включає в себе також дітей заявників, які теж отримали громадянство Угорщини.
За словами віце-прем'єр-міністра Угорщини Жолт Шем'єн, лише 1,5% з усієї кількості заяв відхилено.
Переважна більшість тих, кому було відмовлено в наданні угорського громадянства, не володіють угорською. І зовсім невелика кількість відмов стосується державної або національної безпеки.
«Наша відповідальність полягає в тому, аби бути впевненими, що шпигунам або вкрай божевільним людям угорське громадянство не надано», – зазначив Шем'єн.
Нагадаємо, що за останні два роки тема подвійного громадянства, зокрема угорського, активно обговорюється в Україні на державному рівні. Її активізують політики, і громадськість, і СБУ.
Нагадаємо, 1 січня 2011 року в Угорщині набрав чинності закон про внесення змін до закону 1993 року «Про угорське громадянство», що дозволяє іноземцям угорського походження, які постійно проживають на території суміжних з Угорщиною країн, отримувати її громадянство за спрощеною процедурою.
За підрахунками незалежних експертів, в Україні живе близько 50 тисяч громадян із румунськими і угорськими паспортами.
Читайте також: Солодка небезпека подвійного громадянства