За добу з Росії на Донбас надійшли три конвої “постачань”

3 Березня 2015, 09:10

За останню добу зафіксоване переміщення на територію Донбасу з території Росії чергових 3 конвоїв постачань – як за "південним", так і за "північним" маршрутами. Про це повідомив координатор групи «Інформаційний опір», народний депутат Дмитро Тимчук на сторінці у мережі Facebook.

Особливо активно противник нарощує боєздатність поблизу своєї Новоазовської тактичної групи шляхом перекидання підкріплень як із півночі від Тельменового, так і з території РФ, безпосередньо через українсько-російський кордон.

"На даний момент кількість танків на цьому напрямку доведена до 17 одиниць (більша частина поки знаходиться безпосередньо на північних околицях Новоазовська і на північ від даного населеного пункту), бойових броньованих машин – понад 30 одиниць. "На передньому краї" в даному районі діють невеликі мобільні загони "Армії ДНР", які шляхом наступальних дій намагаються відсунути досягнуту українськими військами лінію Широкине-Павлополь", – йдеться у повідомленні.

"Для виявлення такого роду активності терористи та російські найманці отримали ідеальні умови – відсутність особливої протидії українських військ, що виконують умови мінських домовленостей. Це сприяє проведенню противником заходів з підвищення рівня боєздатності своїх формувань. Українські війська винятково захищаються та відкривають вогонь тільки у відповідь", – зазначає Тимчук.

На Алчевсько-Первомайському напрямку противник активно накопичує матеріально-технічні ресурси і на даний момент навіть не намагається вдавати "відведення важкої техніки та артилерії", як на інших ділянках, повідомляє "Інформаційний опір".

В районі Стаханов-Біле-Алчевськ зосереджені кілька артилерійських груп російсько-терористичних військ (всього 36 знарядь ствольної артилерії, 12 установок РСЗВ та 18 САУ), при цьому активно продовжується поповнення їхніх запасів боєприпасів (в Стаханові створений тимчасовий перевалочно-розвантажувальний пункт для цих цілей.

"Раніше зафіксоване відведення техніки "армії ЛНР" північніше та на схід Луганська виявилося обманним ходом терористів", – інформує Дмитро Тимчук.

"Бойовики відвели вглибину контрольованих ними територій (на ремонтні бази) лише несправну та небоєздатну техніку. Решта техніки та озброєння відведені на незначну відстань, обережно розпорошені та замасковані", – резюмує координаційний центр.

Як зазначалося, бойовики активно ремонтують дебальцевську залізницю, щоб перекидати технічні ресурси

Як повідомлялося, в районі Донецька терористи продовжують концентрувати нові формування в трьох районах міста (Куйбишевський, Київський і Петровський), а також проводять активні обстріли позицій українських військ із мінометів та тяжкого піхотного озброєння, іноді стріляючи також із артилерії та танкових засобів. 

Нагадаємо, з 9-ї ранку до вечора 2 березня терористи на сході України сім разів порушили режим припинення вогню.