За державну зраду полковника ЗСУ засудили до 13 років позбавлення волі

8 Квітня 2020, 10:50

Шевченківський районний суд Києва визнав винним у державній зраді та створенні терористичної групи полковника ЗСУ та присудив йому 13 років позбавлення волі із позбавленням військового звання. Про це повідомляється на сайті Офісу генпрокурора в середу, 8 квітня.

 

Мова йде про ч.1 ст.111, ч.1 ст.258-3 КК України.

 

Встановлено, що військовослужбовець, перебуваючи у полоні з 25 серпня 2014 року на непідконтрольній українській владі території в Донецьку, вступив до складу розвідувального управління незаконного збройного формування РФ та обіймав посаду так званого «заступника начальника 1-го відділу з аналітичної роботи». Цей підрозділ «ДНР» був створений та контролювався службовими особами ЗС РФ, ФСБ РФ та представниками влади країни-окупанта на непідконтрольній території Донецької області.

 

Чоловік збирав розвідувальну інформацію про пересування сил та засобів українських військових підрозділів, задіяних у проведенні антитерористичної операції на сході України, допитах інших полонених українських військовослужбовців та виконував ще ряд злочинних функцій. Він діяв умисно і усвідомлював, що така діяльність завдасть шкоди державній безпеці України.

 

Судовий процес тривав з серпня 2017 року.  

 

Нагадаємо, 6 квітня стало відомо, що Служба безпеки України заочно повідомила про підозру так званому міністру транспорту терористичної організації «ДНР», його оголосили у розшук.