За час окупації в Криму не затримали жодного співробітника української розвідки – ГУР МО

12 Серпня 2016, 14:47

За час окупації Росією Криму, на півострові не затримали жодного кадрового співробітника Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Про це під час брифінгу у п’ятницю, 12 серпня, повідомив представник ГУР МО Вадим Скібіцький.

"Можу вас запевнити, за останні два роки ніхто з кадрових співробітників ГУР Міноборони на території окупованого Криму не був затриманий", – сказав він.

Коментуючи відеозапис допиту жителя Запорізької області Євгена Панова, якого ФСБ Росії звинувачує в організації підготовки диверсій на території окупованого РФ Криму, Скібітський підкреслив, що всі названі українцем на допиті прізвища "спільників" не є співробітниками ГУР Міноборони.

"Всі прізвища, названі Пановим, не є співробітниками ГУР Міноборони", – зазначив він.

Крім того, за словами представника ГУР, Панов давав свідчення під тиском

"Ми проаналізували відео допиту. Швидше за все, під фізичним тиском агентів ФСБ Панов свідчив про громадян України, які діяли з ним", – поінформував Скібітський.

Нагадаємо, раніше Федеральна служба безпеки Росії заявила, що запобігла терористичному акту в Криму, який, за даними спецслужби, був організований української розвідкою. У ФСБ стверджують, що затримали громадян як України, так і Росії, а керував цією мережею нібито Панов Євген Олександрович, 1977 року народження. Згодом Міністерство закордонних справ РФ назвало ім'я другого обвинуваченого в підготовці терактів у Криму – Андрій Захтій.

У Генштабі Збройних сил України назвали такі заяви російської сторони провокацією. У той самий час у Міноборони України зазначили, що подібні заяви з боку ФСБ є нічим іншим, як спробою виправдати передислокацію та агресивні дії військових підрозділів Російської Федерації на території тимчасово окупованого півострова.