Так, з 29 травня цього року був посилений контроль за водопостачанням, санітарним очищенням, ринками, підприємствами громадського харчування та торгівлі та промисловими підприємствами.
У результаті «за фактами виявлених порушень 27 справ передано в органи прокуратури, 815 посадових осіб оштрафовано, винесено 121 постанову про припинення експлуатації об'єктів, знято з реалізації 1,7 тон недоброякісних продуктів харчування, тимчасово призупинялась реалізація 59 т риби».
За період існування вогнища холери в Маріуполі певна робота проведена комунальними службами міста, зазначили в СЕС. Так, з 100 % населення приватного сектора укладено угоди на вивіз твердих і рідких побутових відходів.
«Виконана робота з дезінфекції 92% вигрібних ям і надвірних туалетів приватних домоволодінь, розташованих поблизу прибережної смуги Азовського моря, річок Кальчик і Кальміус, проведено відкачування та дезінфекція 552 вигрібних ям», – йдеться в повідомленні.
Аналогічні заходи проведені поблизу селищ Гавань та Слободка.
У СЕС зазначають, що у Маріуполі існують умови для розповсюдження холери у водних об’єктах (річки Кальміус, Кальчик, Азовське море).
Це пов’язане із забрудненням даних водоймищ скидами незнезаражених вод зливової каналізації, до якої потрапляють контаміновані збудником холери несанкціоновані господарсько-фекальні стоки.
Сприяє забрудненню можлива фільтрація вмісту вигрібних ям, розміщених у неканалізованій частині міста, поблизу від зазначених водоймищ, в умовах високого стояння ґрунтових вод, яке посилюється під час дощових осадів і призводить до зараження риби.
Аналогічні проблеми з каналізацією у Маріуполі викликали спалахи холери і в попередні роки, в т.ч. у 1994р. – 67 випадків, у 1999р. (останній спалах) – 9 випадків.
Нагадаємо, сьогодні Донецька СЕС оголосила, що вогнище холери у Маріуполі ліквідоване і закрите. У цьому році в Маріуполі з 29 травня по 29 серпня зареєстровано 32 випадки захворювання на холеру та 22 випадки віброносійства холери.