Експерти прогнозують, що в той час як США та багаті європейські країни зменшують витрати на військо, Китай скоріше за все збереже попередню тенденцію зі збільшення витрат на оборону на 12% щороку.
"І хоча Америка скоротила свій військовий бюджет на ¼, китайські генерали більш амбітні. Всього за 20 років або близько того країна може стати найбільшою військовою силою світу", – пише The Economist.
За даними шведського інституту SIPRI, щорічні витрати Китаю на оборону зросли з $30 млрд в 2000 році до майже $120 млрд в 2010 році. SIPRI зазвичай додає 50% до офіційних цифр, які надає китайський уряд, оскільки навіть основні предмети військового випробування, такі як наукові дослідження та розробки знаходяться поза бюджетом. А це дає змогу припускати, що разом з дослідженнями витрати на оборону Китаю в 2012-му році можуть досягнути $160 млрд. Наразі Америка витрачає в 4,5 разів більше на оборону. Проте підрахунки The Economist, які базувалися на тенденціях щодо скорочення витрат в США, збільшення витрат в Китаї та росту ВВП обох країн, свідчать про те, що Китай зможе наздогнати США вже в 2035 році.
Видання також зазначає, що наразі Китай витрачає значну частину своїх військових зусиль на стримування США від втручання в майбутню кризу в Тайвані. Китай інвестує в «асиметричні засоби», розроблені для того, щоб обмежити здатність США спрямовувати свої сили в регіоні. Для здійснення такого підходу Китай має в своєму розпорядженні тисячі точних наземних балістичних та крилатих ракет, сучасних літаків з проти корабельними ракетами, флот підводних човнів (включаючи атомні), снарядів далекої дальності та супутників, а також кібер-зброю та зброю з космосу, призначену для «засліплення» американських сил. Найбільш обговорювана – нова балістична ракета, яка може донести маневрену боєголовку з палуби авіаносця за 2,7 тис км у відкритому морі.