Газета зазначає, що між спецслужбами країн СНД існує домовленість не вести розвідувальну діяльність один проти одного.
"Але Мінськ (втім, як і Москва) не дотримується цієї угоди. Наприклад, користуючись тим, що окремі несвідомі українські громадяни часто провозили через українсько-білоруський кордон незадекларовані блоки сигарет, білоруси активно вербували українців", – пише видання.
Після рішення Києва послідувала реакція білоруських властей: з Мінська були вислані два українські військові дипломати – аташе з питань оборони та військовий аташе.
"Але білоруси вийшли за рамки правил, прийнятих у цивілізованому світі. Мінську здалося мало оголосити небажаними персонами українських військових дипломатів. Білоруської контррозвідкою був розіграний "спектакль", який повинен був дискредитувати українських офіцерів", – пише газета.
В результаті, наприкінці травня останній співробітник військового аташату посольства України був змушений протягом 24 годин покинути територію Білорусі.
Водночас газета зазначає, що, судячи з поведінки Мінська і Києва, шпигунська історія не матиме серйозних наслідків, оскільки сторони всіляко уникають розголосу.
Раніше в якості однієї з версій конфлікту озвучувалася реакція президента Білорусі Олександра Лукашенка на відповідь українського колеги Віктора Януковича, що послідувала за обвинуваченням його у "вошивості".
У посольстві України заявили, що у висланого з Білорусі дипломата закінчився контракт.