З СІЗО “Лефортово” виїхали автобуси у супроводі поліцейсько кортеджу

7 Вересня 2019, 09:20

З московського СІЗО "Лефортово", де утримуються українські військовополонені моряки та деякі політв'язні, у суботу, 7 вересня, о 8:45 виїхали два автобуси у супроводі поліцейського кортежу. Про це повідомляє Громадське з місця подій.

 

 

Хто перебуває в автобусах – невідомо, однак останніми днями активно обговорюється тема ймовірного обміну утримуваними особами між Україною і Росією.

 

Офіційно ніхто не підтвердив, де і коли відбудеться обмін, але, як передає кореспондент Тижня, журналісти вже збираються в Борисполі задля зустрічі бранців Кремля.

 

Як повідомлялося, 5 вересня президент Російської Федерації Владімір Путін заявив, що переговори між Росією та Україною з приводу взаємного обміну утримуваними особами виходять на фінальну стадію. Крім того, він наголосив, що "майбутній обмін буде масштабним і відіграє позитивну роль у налагодженні двосторонніх відносин". Зауважимо, відповідну заяву Путін зробив одразу після того, як Київський апеляційний суд звільнив  колишнього бойовика так званої "ДНР", свідка у справі МН17 Володимира Цемаха  під особисте зобов'язання.

 

Нагадаємо, наприкінці серпня у пресі поширилася інформація, що обмін полонених вже відбувся. Однак в Офісі президента України Володимира Зеленського це спростували, повідомивши, що процес взаємного звільнення утримуваних осіб триває. Згодом ЗМІ, посилаючись на джерела у правоохоронних органах, заявили, що обмін відкладається до наступного тижня (2-8 вересня).

 

23 серпня президент України Володимир Зеленський висловив сподівання, що "перші результати" переговорів щодо обміну утримуваних осіб між Україною та Росією відбудуться найближчим часом.