З прокуратур після люстрації звільнили 138 осіб – Ярема

8 Грудня 2014, 18:22

Генеральна прокуратура України проводить перевірку на предмет того, чи потрапляє під люстрацію перший заступник генпрокурора Микола Герасим'юк. Про це повідомив генеральний прокурор України Віталій Ярема на прес-конференції в понеділок.

Так, за його словами, під першу хвилю люстрації потрапили 138 працівників прокуратури, вони звільнені.

"Сьогодні з Генеральної прокуратури та територіальних прокуратур звільнені 138 осіб – працівників прокуратури, які потрапили під першу чергу люстрації. Ще більше 300 людей потрапляють під люстрацію у відповідності з другим етапом, зараз готуються всі документи", – розповів Ярема.

Що стосується двох заступників генерального прокурора – Анатолія Даниленка та Миколи Герасим'юка, то, за словами Яреми, в діях першого порушень не виявлено.

"За дорученням президента України із залученням Служби безпеки України були проведені перевірки, в діях Анатолія Даниленка порушень виявлено не було", – сказав Ярема.

"Що стосується дій Миколи Герасим'юка, то дійсно він був заступником глави виконавчої служби в 2012-2013 рр., Він писав заяву про звільнення, вона зареєстрована в Міністерстві юстиції, тому зараз відповідно до цього закону (про очищення влади) ми здійснюємо додаткову перевірку щодо можливості його перебування в органах прокуратури ", – повідомив Ярема.

При цьому він пообіцяв проінформувати про результати проведення такої перевірки.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що родина Анатолія Даниленка, заступника генпрокурора Віталія Яреми, привласнила 140 га державних водойм.

Згодом журналісти повідомили про погрози, які надходили на їх адресу після поширення цієї інформації.

Як відомо, Анатолій Даниленко останні 10 років працював лише на державній службі – в податковій та міліції. Його називають людиною нинішнього Генерального прокурора Віталія Яреми. 

Верховна Рада після кількох невдалих спроб проголосувала в цілому за закон "Про очищення влади" 16 вересня.

Також повідомлялося, що закон направлять на аналіз до Венеціанської комісії.

9 жовтня президент Петро Порошенко підписав цей закон.