З порому Norman Atlantic евакуювали 427 людей, 10 загинули

30 Грудня 2014, 08:34

З судна Norman Atlantic евакуювали 427 людей, однак пошукову операцію не припиняють через можливі помилки в списках пасажирів. Про це повідомили міжнародні ЗМІ.

Згідно з повідомленнями, кількість жертв пожежі збільшилася до 10. Крім того, італійська влада заявляє про можливі помилки у списках пасажирів, тому пошукова операція продовжується.

Рятувальні гелікоптери забрали останніх людей з порому Norman Atlantic увечері 29 грудня. Загалом евакуація, під час якої врятували 427, включно з 56 членами екіпажу, тривала близько 36 годин. Останнім борт Norman Atlantic залишив капітан Арджиліо Джакомацці.

«Рятувальна операція стала однією з найскладніших через хвилювання на морі, сильний дощ та штормовий вітер», – заявив міністр морської торгівлі Греції Мілтіадес Варвісіотіс.

Втім, на борту було зареєстровано 478 людей, з них 422 пасажири. За словами міністра транспорту Італії Мауріціо Лупі, поки неясно, що спричинило розбіжності: помилки в списках пасажирів або те, що хтось не піднявся на пором. Втім, він не виключає, що знайшли не всіх. Через це пошукова операція триває.

За словами голови грецького уряду Антоніса Самараса, «безпрецедентна операція врятувала життя сотень пасажирів (…) – за найскладніших умов». Італійський прем’єр Маттео Ренці зауважив, що вражаючі рятувальні зусилля запобігли «масовому кровопролиттю на морі».

З іншого боку, пасажири стверджують, що евакуація була хаотичною. За їхніми словами, рятувальних човнів було недостатньо на судні. Водій вантажівки, якого врятували з порома, описав ситуацію на судні під час евакуації як «хаос та паніку».

Нагадаємо, що пором Norman Atlantic, який належить грецькій компанії ANEK, виконував рейс з грецького порту Патри до італійської Анкони. Пожежа на ньому розпочалася вранці 28 грудня, коли судно перебувало у водах на захід від берегів острова Корфу. З того часу його віднесло на кілька десятків кілометрів на північний захід вздовж узбережжя Албанії.

Як відомо, на борту перебували дві українки.