Вона повідомила, що прикордонники видали рішення про депортацію 29 громадян України. Водночас, за її словами, українці, яким видано таке рішення, мають змогу завершити роботу та отримати зарплату , оскільки зобов'язані залишити Польщу впродовж 14 днів.
За словами Галлон, з червня цього року запроваджено зміни, які дозволяють іноземцям, що опинилися у подібній ситуації, писати заяву на викреслення їх зі списку осіб, яким заборонено в'їзд до Польщі через таке порушення, значно швидше. "Немає жодних вказівок по термінах. Може бути одразу (викреслено з такого списку після подання- ред)", – відзначила вона.
Також Галлон повідомила,що роботодавець за порушення правил працевлаштування іноземців має сплатити штраф.
Читайте також: Гірка ягода з Євросоюзу
Як відомо, громадяни України можуть працювати у Польщі без офіційного дозволу, який є необхідним документом для легальної роботи, з 20 липня 2007 року за умови реєстрації роботодавцем заявки на роботу.
Водночас за цією спрощеною системою українці можуть працювати у Польщі не довше, ніж 6 місяців у році, і мусять працювати на того самого роботодавця, який оформив заявку.
За спрощеною системою можуть працювати також громадяни Білорусі, Росії, Грузії та Молдови.
Нагадаємо, за даними Міжнародної організації з міграції станом на 2011 рік, за межами України працювало 6,5 млн мігрантів, що становить 14,4% українського населення.