З початку року в Україні викрито хабарників з мільйонними “апетитами”

17 Березня 2012, 15:29

На початку січня був затриманий голова вінницької обласної організації Товариства сприяння обороні (колишня ДОСААФ) Василь Осипчук за підозрою в одержанні хабара в 1,6 млн гривень. Чиновник вимагав хабара у підприємця за сприяння в реалізації йому недобудованого об'єкта і земельної ділянки площею 6 га у місті  Хмільник (Вінницька область), якими розпоряджалася оболорганізація Товариства.

Згодом, за підозрою в систематичному отриманні хабарів, затримали одного із заступників начальника Державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області. Під час обшуку в нього вилучили $271 тис. і понад 1 млн гривень.

Ще один великий хабар вимагав Золочівський селищний голова Харківської області Федір Гур'єв. Його затримали за вимагання $100 тис. за виділення землі.

Найбільше хабарників виявили серед чиновників різник рівнів. Розміри сум, які вони вимагали, коливалися від $500 до $30 тисяч.

Резонансним стало викриття мера Болграда (Одеської області). Його затримали за хабарі в розмірі $30 тисяч і 50 тисяч гривень.

За виділення землі $21 тис хабара отримав чиновник на Тернопільщині.

Крім того, хабар розміром у 120 тис. грн в лютому отримав начальник відділу утилізації Центру обліку надлишкового та списаного майна Міністерства оборони.

Хабар у розмірі $10 тис. за оформлення підприємцеві права власності на земельну ділянку вимагав в.о. голови Запорізької райдержадміністрації, за що й був затриманий.

За 28 тисяч гривень хабара порушили справу і проти працівника Фонду державного майна у Києві.

На хабарах погоріли депутати райради на ВолиніХерсонської міськради, Добрівської сільської радиу Криму.

Крім того, на хабарі піймали чиновника КМДА, який займається МАФами, двох посадовців Одеської міської ради за $7 тис хабара, голову однієї з сільських рад на Черкащині ($5 тис), одного із заступників міського голови Горлівки (17 тисяч гривень).

Також був затриманий хабарник з Антимонопольного комітету – заступник голови Львівського обласного територіального відділення, який одержав 5 тис. гривень від підприємця.

А начальник одного з райвідділень обласного управління Західного регіонального управління громадської організації «Антикорупційний комітет України» вимагав по 3,5 тис. євро за сприяння у працевлаштуванні на різні посади у цій структурі.

За перші два місці 2012 року за хабарництво було порушено щонайменше три справи проти суддів. Зокрема, 2 березня Генеральна прокуратура наклала арешт на майно голови Апеляційного суду Херсонської області, що підозрюється в отриманні $100 тис. доларів хабара.

З початку року не одну справу про хабарництво також було порушено проти податківців, працівників митниціміліціонерів, працівники пенітенціарної системи.