З наступного тижня запрацює друга “мовна” група на чолі з Азаровим

21 Вересня 2012, 13:35

Про це повідомив журналістам голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук, передає ЛІГАБізнесінформ.

Кравчук нагадав, що за дорученням президента Віктора Януковича Кабінет міністрів затвердив робочу групу для розробки і внесення системних пропозицій щодо вдосконалення законодавства щодо порядку застосування мов в Україні.

"На наступному тижні прем'єр-міністр буде збирати перше засідання. Після цього, я так розумію, будуть створені дві підгрупи. Одна займатиметься безпосередньо внесенням змін до прийнятого закону, а друга – питаннями напрацювання програми розвитку української державної мови", – сказав він.

Кравчук роз'яснив, що друга підгрупа повинна займатися напрацюванням основ законодавства про застосування мов в Україні.

"Я, наприклад, вважаю, що нам у перспективі треба прийняти ще два закони – закон про державну мову, його розвитку і застосуванні і закон про використання і застосуванні регіональних мов національних меншин. Це в перспективі", – підкреслив він.

Нагадаємо, Закон «Про засади державної мовної політики» набув чинності 10 серпня.

Як відомо, закон був прийнятий парламентською більшістю 3 липня й підписаний президентом Віктором Януковичем 8 серпня.

Читайте також: Місяць з мовним законом

11 червня народні депутати з фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко та Степан Курпіль подали до Вищого адмінсуду України позов, в якому просили суд визнати недійсними результати голосування за законопроект «Про засади державної мовної політики» і заборонити профільному комітету Верховної Ради готувати його до розгляду у другому читанні. Однак цей позов визнано таким, що не підлягає розгляду в адміністративних судах України.

Результати голосування у першому читанні за цей законопроект оскаржував у Вищому адмінсуді також дніпродзержинський правозахисник, член Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Віталій Купрій. Йому також відмовили в оскарженні цього закону.