З нагоди “безвладдя” у країні бельгійці влаштували народні гуляння

18 Лютого 2011, 14:45

17 лютого виповнилося 249 днів з дня проведення у Бельгії позачергових парламентських виборів, за підсумками яких повинен бути сформований новий кабінет міністрів, чого до цих пір так і не відбулося.

Таким чином, Бельгія стала по тривалості політичної кризи “чемпіоном” не тільки Європи, а й світу.

З цієї нагоди актори з Гента організували театралізовану церемонію передачі офіційної іракської делегацією “кубка світу” колегам з Бельгії.

Також у Генті близько 500 студентів на знак протесту проти націоналізму в політиці провели своєрідну акцію за принципом флеш-мобу, одночасно оголивши сідниці.

Ще близько п’яти тисяч франкомовних і нідерландомовних студентів вийшли напередодні на центральні вулиці Брюсселя, Антверпена, Гента, Брюгге і ряду інших міст, беручи участь в акції молодіжного протесту на підтримку цілісності країни під назвою “Революція картоплі фрі” (Бельгія є батьківщиною всесвітньо відомого гарніру), як жартома назвали її організатори за аналогією з “жасминовою” революцією в Тунісі.

Раніше сенатор з Фландрії Марлен Теммермам, гінеколог за освітою, закликала співгромадян відмовлятися від сексу, поки не буде сформовано новий федеральний уряд Бельгії.

У свою чергу, популярний бельгійський актор Бенуа Поелвоорде ініціював протестне відрощування борід, а студенти Вільного університету Брюсселя організували загальну демонстрацію під гаслом “Ганьба!”, у якій взяли участь близько 40 тисяч осіб.

В умовах гострої кризи в Бельгії продовжує роботу уряд Іва Летерма, чия відставка послужила приводом до червневих виборів до федерального парламенту країни. В умовах відсутності нового кабінету король бельгійців Альберт II, будучи формальним главою держави, доручив Летерму розробити і подати до парламенту проект федерального бюджету на 2011 рік.

Головним “каменем спотикання” на переговорах по формуванню урядової коаліції стали розбіжності між франкомовними та нідерландомовні партіями у питанні проведення державної реформи.

Незважаючи на те, що політики і преса всерйоз заговорили про можливість розпаду Бельгії як держави, результати опитувань громадської думки показують, що більшість жителів країни виступають за збереження її цілісності.

читати ще