З минулого року спецслужби викрили близько 40 інформмереж терористів

10 Квітня 2015, 11:35

Упродовж 2014-2015 років СБУ викрила близько 40 інформмереж бойовиків. Про це у відповідь на запит виданню Тиждень.ua повідомили в прес-центрі СБУ.

Загалом, згідно з даними спецслужб,  від початку минулого року була припинена діяльність близько 40 інформмереж терористів (групи в соцмережах «ВКонтакте», «Одноклассники», «Facebook» та інші), які використовуються прихильниками «ДНР-ЛНР» для:

 – здійснення моніторингу та створення бази радіочастот українських ВПС з подальшою її передачею керівництву самопроголошених республік;

 – інформування терористів про суспільно-політичну та військову ситуацію у Південно-східних регіонах України;

 – створення баз даних патріотично налаштованих громадян України (особи, залучені до проведення АТО, військовослужбовці, правоохоронці тощо) для їхнього подальшого знищення;

 – підготовки та передачі матеріалів терористам за фінансову винагороду (розміщення стратегічно важливих об’єктів, місця дислокації, пересування та склад українських військових тощо).

Окрім цього, з початку 2015 року спецслужби заблокували використання 20 електронних гаманців та 10 банківських карток міжбанківських платіжних систем «Visa» та «Mastercard», через які надходили кошти терористам, а також викрили та припинили діяльність двох груп соціально-орієнтованої мережі «ВКонтакте», які передавали терористам інформацію про пересування колон військової техніки та розташування блокпостів військових формувань ЗСУ в зоні проведення АТО.

Як зазначалося, Служба безпеки України викрила незаконне постачання до Черкаської області вугілля, видобутого на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. 

Крім цього, спецслужби на Харківщині перекрили канал фінансування терористів, посадовці двох донецьких підприємств збували продовольство на Харківщині, а вилучені гроші витрачали на антиукраїнські мітинги та теракти.

Нагадаємо, за словами президента України Петра Порошенка, СБУ затримує до 10 диверсійних груп щотижня.