З Меджлісу вивезли комп’ютерну техніку, документи і гроші

17 Вересня 2014, 08:53

За його словами, під час обшуку забрали протоколи деяких засідань Меджлісу кримськотатарського народу, п’ять-шість релігійних книг, а також особисті речі народного депутата України Мустафи Джемілєва, які вилучили з особистого сейфа, зламаного під час обшуку. З сейфа вилучили також гроші, які належали Мустафі Джемілєву і травматичний пістолет.

Крім того, були вилучені шість процесорів і жорсткі диски.  

Як зазначив Шевкієв, відповідь на питання щодо того, коли це повернуть, була «розпливчатою».

«Вони зачитали при своїх свідках постанову, в якій було сказано, що прибули провести обшук у будівлі Меджлісу кримськотатарського народу зв’язку з подіями 3 травня, коли наш народ приїхав зустрічати нашого лідера Мустафу Джемілєва. У будівлі їх було чоловік 15-20, проводили вони обшук дуже ретельно, почали з другого поверху, потім піднялися нагору. Потім спустилися вниз і провели обшуки ще у редакції «Авдет» і у благодійному фонді «Крим», – повідомив він.

За словами Шевкієва, на постанові про обшук не було ні вихідного номера, ні печатки. Був лише підпис старшого лейтенанта юстиції Шмельова.

«Крім розчерку пера інших доказів того, що ця постанова має юридичну силу, немає. Я вважаю, що ця постанова не зафіксована належним чином у структурах, звідки прийшли ці люди. До речі, про те, звідки прийшли ці люди, я можу судити тільки із протоколу, копію якого вони мені залишили», – говорить Шевкієв. 

Він зазначив, що всупереч постанові, у якій йшлося про обшук Меджлісу, був проведений також обшук приміщення редакції «Авдет» та фонду «Крим», що, за словами Шевкієва, є грубим порушенням закону.

Голова благодійної організації «Фонд «Крим» зазначив, що за підсумками неправомірного обшуку необхідно подати позов до суду, але висловив сумнів у справедливості судових рішень.

Як відомо, вранці 16 вересня у Сімферополі будівлю Меджлісу кримськотатарського народу оточили автоматники і почався обшук. У МВС і Слідчому комітеті Криму від коментарів відмовилися.

Представники Меджлісу розцінюють те, що відбувається, як «залякування соціально активних людей та елемент психологічного впливу».

Як повідомлялося, після анексії Росією Криму півостровом поширилися антитатарські настрої. Окупаційна влада оголосила персонами "нон-грата" лідерів кримськотатарського народу, забороняє кримським татарам проводити масові заходи, погрожує та залякує місцевих активістів.  Крім того, у анексованому Криму почастішали обшуки в кримськотатарських сім'ях, установах, а також будинках активістів. Так, 13 серпня в Сімферополі пройшли обшуки в трьох мусульманських навчальних закладах.