Протягом 6-11 березня за сприяння іноземних держав Лівію залишили 19 громадян України. 6 березня літаком канадських ВВС на Мальту був евакуйований один громадянин України, повідомляє "Лігабізнесінформ".
10 березня Посольство України в Білорусі забезпечило зустріч у Мінську і відправку на Батьківщину 17 українських громадян, які були евакуйовані з Лівії чартерним літаком білоруської авіакомпанії «Бєлавіа».
11 березня можливістю безпечно залишити території Джамагирії по суші на лівійсько-єгипетському кордоні в напрямку Каїра скористалася одна громадянка України. Її зустріч у Єгипті і відправку до України забезпечило посольство України в цій державі.
Окрім цього, 12 березня усі бажаючі могли покинути Лівію на французькому військовому кораблі з порту Бенгазі.
Нагадаємо, масові акції протесту з вимогою відставки Муаммара Каддафі, які переросли у громадянську війну, тривають у Лівії з 15 лютого. 26 лютого Рада безпеки ООН ввела санкції проти режиму лівійського лідера Муаммара Каддафі, заборонивши йому, членам його сім'ї і декільком учасникам виїжджати з країни.
28 лютого завершилася основна фаза евакуації українців з Лівії. Всього, за даними МЗС, було евакуйовано близько 400 громадян України. В Лівії залишилось близько 600 українців, які не хочуть повертатися в Україну.
Влада Лівії пропонує винагороду 500 тисяч динарів (близько $400 тисяч) за захоплення в полон колишнього міністра юстиції Мустафи Абдель-Джаліля, а нині лідера опозиції, повідомило 9 березня лівійське державне телебачення.
Міністр внутрішніх справ Італії Роберто Мароні в інтерв’ю італійським ЗМІ заявив, що військове втручання в події, що відбуваються в Лівії, може призвести до початку третьої світової війни.