З’явилися попередні результати голосування на парламентських виборах у Франції

18 Червня 2017, 21:39

У Франції пропрезидентська партія «Вперед, Республіко!» разом із «Демократичним рухом» здобуває перемогу на парламентських виборах. Про це свідчать дані попередніх результатів другого туру парламентських виборів у Франції.

Як свідчить дослідження Kantar Sofres, партія "Вперед, республіко!" разом із союзниками отримує 360 місць. На другому місці фінішувала права партія "Республіканці" і її союзники (133 місця). Третіми йдуть соціалісти і їх союзники (46 місць). Далі альянс "Нескорена Франція" і комуністи (26 місць). Ультраправий "Національний фронт" отримає шість місць. Ще шість місць – у кандидатів інших політичних партій і рухів.

За повідомленням сайту бельгійського видання «Лібр Бельжик», в якому не називається джерело, партія Макрона отримує 458-468 місць в Національних зборах, права партія "Республіканці" – 68-74 місця. Соціалісти з союзниками – 19-25. Ліва "Нескорена Франція" з комуністами – 8-14. "Національний фронт" – 2-4. Ще 6 місць отримують інші кандидати.

Читайте також: Партія Макрона матиме абсолютну більшість у парламенті

Нагадаємо, у першому турі виборів "Республіка на марші!" та її союзники – партія "Демократичний рух" – отримали разом майже третину голосів виборців: 32,3 відсотка. Друге місце за кількістю голосів посіла консервативна партія "Республіканці" (21,6 відсотка), третє – правопопулістський "Національний фронт" (понад 13 відсотків). Соціалістична партія здобула 9,5 відсотка голосів, "Зелені" – 4,3 відсотка.

Вибори до Національних зборів Франції відбуваються за мажоритарною виборчою системою. Для того, щоб бути обраним, кандидат повинен отримати в першому турі абсолютну більшість голосів і не менше чверті голосів усіх зареєстрованих виборців. Якщо жоден з кандидатів не набрав абсолютну більшість, призначається другий тур, до якого виходять двоє кандидатів. У другому турі переможець визначається відносною більшістю.

Членів Національних зборів Франції обирають на термін у п'ять років.