З’явилися фото обстріляного з “Градів” населеного пункту під Мар’їнкою

9 Грудня 2015, 21:31

Спільний центр контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін оприлюднив фото населеного пункту, який напередодні терористи обстріляли з «Градів». Ідеться про село Зоряне в Мар'їнському районі Донецької області. Про це заявив тимчасово виконуючий обов’язки керівника української сторони СЦКК полковник Ігор Лоза.

Він зазначив, що бойовики продовжують цинічно порушувати режим припинення вогню. Зокрема, застосовують міномети, про відведення яких заявили раніше.

«За минулу добу, 8 грудня, спостерігачами СЦКК зафіксовано 6 випадків застосування проти ЗС України 120-мм мінометів та 3 випадки застосування 82-мм мінометів. Черговою зміною СЦКК за минулу добу здійснено 13 спроб припинення вогню, 9 з яких дали позитивний результат. На цьому фоні особливе обурення викликає застосування бойовиками НЗФ реактивних систем залпового вогню БМ-21 «Град» цілеспрямовано по позиціях військовослужбовців ЗСУ в районі населених пунктів Зоряне та Желанне Декілька ракет потрапили безпосередньо і по населеному пункту Зоряне по вулиці Івана Франка. Загалом було випущено 13 ракет», – йдеться у повідомленні.

Дивіться також: Бойовики зосередили обстріли на Донецько-Артемівській ділянці – карта АТО

«Докази здійснених обстрілів, зафіксовані технічними засобами спостереження та передані СММ ОБСЄ. Наразі українською стороною СЦКК готуються відповідні пропозиції щодо можливого розгляду та ретельного розслідування зазначеного питання в рамках Тристоронньої контактної групи. Особливе занепокоєння викликає той факт, що обстріли відбулись під час зустрічі підгрупи з безпекових питань у Мінську», – наголосили в СЦКК.

На думку української сторони СЦКК, обстріли позицій ЗСУ спрямовані на цинічний зрив Мінських домовленостей та свідчать про небажання терористів та їх спонсорів виконувати взяті на себе зобов’язання.