З’явилося відео з колишнім бійцем “ЛНР”, якого суд звільнив від кримінальної відповідальності

4 Березня 2016, 23:57

Київський районний суд Харкова звільнив від кримінальної відповідальності жителя Луганська, який брав участь в незаконних озброєних формуваннях "ЛНР", але вирішив повернутися до мирного життя за програмою СБУ "Тебе чекають удома". Про це розповів начальник прес-центру Управління СБУ в Харківській області полковник Владислав Абдула.

Читайте також: На Волині бойовика на прізвисько "Комісар" засудили до великого терміну позбавлення волі

"Корінний житель Луганська, співробітник тутешніх правоохоронних органів, підсудний залишився на захопленій терористами території і приєднався до одного з угрупувань "ЛНР". У його обов'язки входило чергування на блокпостах і забезпечення громадського порядку в місті. З часом він, як заявив на суді, розчарувався в ідеї "ЛНР". Усвідомивши реальну ситуацію в злочинній псевдореспубліці, і побачивши повну відсутність елементарних людських свобод, він вирішив скористатися програмою СБУ "Тебе чекають удома" і повернутися до нормального життя на території мирної України", – зазначив Абдула.

За його словами, суд врахував, що луганчанин не скоював тяжких злочинів, включаючи вбивство, і звільнив його від кримінальної відповідальності в залі суду.

Дивіться також: СБУ показала відео з "розчарованим" бойовиком "ДНР", якого звільнили від кримінальної відповідальності

Як стало відомо, спілкуючись біля суду з тележурналістами, луганчанин в прямому ефірі закликав своїх товаришів по службі в "ЛНР" перейти на бік мирної України: "Не вірте міфам російських спецслужб, вас тут ніхто страчувати не буде".