З Януковичем на Афон їздили Льовочкін, Хорошковський, Арбузов та Новинський

31 Серпня 2012, 17:27

"Вартість перельоту за маршрутом Київ – Салоніки – Київ становила 598 тисяч 885 гривень. За інформацією Державного управління справами, ці кошти повністю внесені до каси Державного авіапідприємства "Україна", – сказано у відповіді адміністрації президента.

Також на Банковій вкотре підтвердили, що "витрати, пов’язані з перельотом та перебуванням Віктора Януковича та учасників поїздки, здійснювалися за рахунок їхніх власних коштів; бюджетні кошти на організацію і проведення поїздки не витрачалися".

За інформацією адміністрації президента, участь в поїздці, крім Віктора Януковича, взяли 8  осіб: глава адміністрації Сергій Льовочкін, члени уряду Валерій Хорошковський, Юрій Колобов, Микола Присяжнюк, Михайло Кулиняк, Едуард Ставицький, голова Нацбанку Сергій Арбузов, а також бізнесмен Вадим Новинський.

За інформацією Банкової, для здійснення авіаперельоту було замовлено президентський літак Airbus А-319 Державного авіаційного підприємства "Україна".

Як сказано в листі адміністрації, "Віктор Янукович та учасники поїздки замовили та повністю сплатили вартість поїздки для себе та супроводжуючих осіб, в тому числі – авіаційні та інші транспортні послуги, проживання і харчування".

Адміністрація повідомила, що Віктора Януковича супроводжували у поїздці представник протоколу та два представники прес-служби президента України, які перебували у відпустці за власний рахунок.

Крім того, Януковича супроводжувала охоронці, число яких не названо. "Жодних надвитрат, крім звичайних, не було", – ідеться в листі.

Як сказано у відповіді, Янукович побував на Афоні 26-27 серпня "з традиційною паломницькою поїздкою". "Глава держави зустрівся з православними духовниками та взяв участь у богослужіннях з молитвою за Україну та український народ. Поїздка президента була приватною і не мала статусу "офіційний візит", – йдеться в листі.

Адміністрація обіцяє, що витрати, пов’язані з цією приватною поїздкою, будуть відображені Віктором Януковичем в декларації за 2012 рік.

Нагадаємо, 26 серпня президент  Віктор Янукович здійснив  дводенний приватний візит до Греції. За повідомленням Афінського агентства новин, Янукович мав намір відвідати на святій горі Афон  так званий "російський" Пантелеймонів монастир, серед ченців якого є вихідці з України, а також Ватопед та Іверський монастир.

До того Янукович кілька разів бував на Афоні. Він відвідував святу гору під час передвиборчої кампанії-2010 і напередодні виборів-2004.