З 27 травня в Україні вводиться новий графік руху поїздів

3 Травня 2012, 20:34

За його словами, в новому графіку руху розроблено розклад для призначення 298 пар потягів, з них 156 у внутрішньому сполученні, 125 з країнами СНД, і 17 із західними країнами.

«Я думаю, що перехід на новий графік не буде таким болючим, як у попередні роки. У новому графіку ми запланували поділ пасажирських і вантажних потоків», – сказав Гладких.

Крім цього, у прес-релізі повідомляється, що в новому графіку руху сконцентровані пасажирські потяги денного сполучення, зокрема і швидкісні.

Також новим графіком передбачається введення основних пересадочних пунктів – хабів, де буде забезпечуватися пересадка пасажирів з приміських потягів, потягів підвищеної комфортності і автотранспорту на швидкісні потяги.

«Для того, щоб забезпечити зручність для пасажирів, основними пересадочними вузлами будуть Львів, Київ, Донецьк, Харків, Дніпропетровськ, Луганськ, Сімферополь, Одеса, Жмеринка, Хмельницький, Івано-Франківськ, Знам'янка і, можливо, Полтава», – повідомив начальник головного управління приміських пасажирських перевезень залізничного транспорту Ігор Мариненко.

За словами начальника головного пасажирського управління «Укрзалізниці» Олександра Іванька, у новому графіку руху заплановано курирування нових денних міжрегіональних швидкісних потягів Hyundai категорії «Інтерсіті+» і Skoda категорії «Інтерсіті».

«Заплановано пустити на напрямку Київ-Львів три пари потягів Hyundai, на напрямку Київ-Донецьк – дві пари і на напрямку Київ-Харків – три пари», – сказав він.

Іванько також зазначив, що потяги Skoda курсуватимуть на напрямках: Харків-Донецьк, Харків-Дніпропетровськ, Дніпропетровськ-Донецьк, Донецьк-Луганськ, Донецьк-Маріуполь.

У свою чергу Гладких повідомив, що потяг Hyundai у напрямку Київ-Львів буде прямувати без зупинок, Київ-Харків – із зупинками у Полтаві та Миргороді, Київ-Донецьк – із зупинками у Лозовій, Полтаві та Миргороді.

У прес-релізі, окрім іншого повідомляється, що у зв'язку з оптимізацією графіка руху і з метою розділення руху вантажних і пасажирських потягів буде змінений маршрут руху 36 пар потягів.

Так, маршрут потяга № 637/638 Одеса-Знам'янка буде продовжений до Черкас, потяги №177/178 Харків-Кременчук – до станції Т.Шевченка, потяг № 62/61 Миколаїв-Москва курсуватиме через Долинську, Знам'янка, ст. Т.Шевченка, Конотоп, а потяг № 375/376 Харків-Херсон курсуватиме через Долинську, Тимкове, Кривий Ріг, Апостолове, Миколаїв.

Крім того, встановлено курсування нових денних потягів – № 173/174 Київ-Кам'янець-Подільський, № 171/172 Суми-Київ та № 173/174 Харків-Суми.