З 16 січня всі заклади сфери обслуговування повинні перейти на українську

3 Грудня 2020, 11:25

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь зазначив, що з 16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Про це уповноважений Верховної Ради з питань захисту державної мови Тарас Кремінь нагадав у фейсбуку.

 

 

Згідно із статтею 30 Закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", всі приватні, державні та комунальні надавачі послуг зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари і послуги державною мовою.

 

"У супермаркеті та в інтернет-магазині, у кав'ярні, банку, на АЗС, в аптеці чи бібліотеці, де б ти не був – обслуговування має бути українською. Лише на прохання клієнта його персональне обслуговування може здійснюватися іншою мовою", – уточнив Кремінь.

 

Мовний омбудсмен зазначив, що у разі порушення права громадян на отримання інформації та послуг українською мовою слід звертатися до його відомства – 01001, м. Київ, провулок Музейний, 12; e-mail: kremin@kmu.gov.ua.

 

Нагадаємо, 15 травня 2019 року п'ятий президент Петро Порошенко підписав Закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".