WSJ: Трамп розглядав три варіанти щодо військової операції в Сирії

16 Квітня 2018, 09:02

Адміністрація американського президента Дональда Трампа розглядала три можливі варіанти щодо ракетного удару по цілях в Сирії. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела.

 

Зазначається, що найбільш консервативний сценарій передбачав удари по об'єктах, пов'язаних виробництвом хімічної зброї.

 

За даними видання, другий варіант передбачав бомбардування командних пунктів сирійських урядових сил та об'єктів, де може розроблятися хімзброя.

 

Крім того, згідно з повідомленням, третій – найрадикальніший – удари по російської ППО з метою "підриву військової могутності" режиму сирійського президента Башара Асада.

 

Водночас, за інформацією видання, міністр оборони США Джеймс Меттіс, представляючи плани ударів по Сирії, вказав, що третій варіант може бути небезпечний через відповіді на нього Росії та Ірану.

 

Наголошується, що сценарій ракетного удару, обраний Трампом, виявився найбільш близький до консервативного варіанту, але цілями були вибрані не тільки об'єкти з виробництва хімзброї, а й місця його розробки.

 

Як повідомлялося, в ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили.