WikiLeaks опублікував листи голови передвиборної кампанії Клінтон

8 Жовтня 2016, 10:39

Сайт Wikileaks опублікував частину листування голови передвиборної кампанії кандидата в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон – Джона Подеста.

У повідомленні на порталі наголошується, що це перший пакет із серії публікацій листування. Він містить 2060 електронних повідомлень і 170 прикріплених до них файлів.

Зазначається, що листи стосуються питань ядерної енергетики, а також публікацій у ЗМІ про пожертвування в фонд Клінтон, які робилися особами, що «мають інтереси в гірничодобувній та ядерної галузях».

Наприкінці серпня засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж пообіцяв опублікувати документи, пов'язані з діяльністю президентської кампанії Хілларі Клінтон. Раніше в електронній пошті Гілларі Клінтон знайшли секретну інформацію уряду США

Самого же Джуліана Ассанжа переслідують від 7 грудня 2010 року, коли він був затриманий в Лондоні. У листопаді 2011 року Вищий суд Лондона виніс рішення про екстрадицію Ассанжа до Швеції.

16 серпня 2012 року Ассанж отримав політичний притулок в Еквадорі, проте засновник WikiLeaks не може покинути межі еквадорського посольства у Лондоні через те, що він одразу буде заарештований та переданий до Швеції. ​

Нещодавно Влада Швеції та Еквадору домовилися про допит Джуліана Ассанжа в еквадорському посольстві Лондона. Сам Джуліан Ассанж погодився здатися США за умови звільнення його інформатора.

Сайт WikiLeaks здобув популярність після публікації секретних матеріалів Пентагону, Держдепартаменту та інших державних органів США.