Wikileaks оприлюднив матеріали про зв’язок російської влади з організованою злочинністю

2 Грудня 2010, 13:28

В опублікованих сьогодні в британській газеті Guardian даних наводиться думка іспанського прокурора Хосе Гонзалеса, який характеризує Росію як «практично мафіозну державу».


Прокурор, який протягом десятиліття розслідував діяльність російської організованої злочинності в Іспанії також заявив, що російська розвідка використовувала мафію для виконання різних кримінальних операцій, наприклад, контрабанди зброї.


Оприлюднені документи також містять думку американського дипломата про те, що прем’єр Росії Володимир Путін «не міг не знати про змову з метою вбивства в Лондоні колишнього співробітника ФСБ Олександра Литвиненка».


Нагадаємо, нещодавно організація Wikileaks опублікувала 250 тисяч секретних дипломатичних листів і телеграм, присвячених різним аспектам американської зовнішньої політики.


Сайт Wikileaks, на якому в неділю увечері були викладені секретні матеріали, через хакерську атаку працював з перебоями.


Фрагменти нового досьє на своїх сайтах опублікували п’ять провідних світових видань – TheGuardian, NewYorkTimes, DerSpiegel, LeMondeі ElPais.


Раніше Wikileaks вже публікував скандальні документи про війну в Іраку.


Міністерство закордонних справ України наразі не коментує публікації секретних дипломатичних документів на сайті WikiLeaks, посилаючись на необхідність їхнього вивчення.