WBC усунула відомого російського боксера від участі у боях через допінг

4 Березня 2017, 12:41

Росіянина Олександра Повєткіна  усунули від участі в боях на невизначений термін. Рішення ухвалила Всесвітня боксерська рада (WBC) після того, як проба боксера дала позитивний результат на мельдоній. Крім того, Повєткін має сплатити 250 тисяч доларів штрафу за допінг.

У травні минулого року Повєткін мав битися з американцем Деонтеєм Уайлдером в Москві за звання чемпіона світу в суперважкій вазі. За дев’ять днів до бою стало відомо, що проба росіянина дала позитивний результат на допінг. Після цього в WBC заявили, що в разі, якщо Повєткін протягом року не пройде ще допінг-тест, йому заборонять боксувати.

Чергове порушення правил було зафіксовано в грудні 2016-го перед боєм з канадцем Бермейном Стіверном – в організмі Повєткіна знайшли заборонений препарат. На початку лютого стало відомо, що позитивний результат дала і допінг-проба.

Боксер зможе подати заявку на відновлення в Раді тільки через рік, повідомили в WBC.

Олександр Повєткін є одним з найбільш титулованих боксерів-важковаговиків Росії.

Як повідомлялося, російські легкоатлети після повторних допінг-проб повернуть 23 олімпійські медалі. Відповідно до рішення дисциплінарної комісії, медалі повинні повернути не тільки спортсмени, які порушили антидопінгові правила, а всі учасники естафет, в складі яких вони були.

Нагадаємо, незалежне розслідування Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) показало, що понад тисяча російських спортсменів у 30 видах спорту пов'язані з вживанням допінгу або приховуванням позитивних допінг-проб.