WADA представляє другу доповідь про допінг у російському спорті. Онлайн трансляція

9 Грудня 2016, 12:35

Голова незалежної комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) Річард Макларен представляє другу частину доповіді про використання допінгу в російському спорті. 

 

У першому звіті Макларена стверджувалося, що в Росії з 2011 по 2015 рік існувала державна система приховування позитивних допінг-проб. У ный брали участь представники керівництва Міністерства спорту РФ та ФСБ.

Допінговий скандал розгорівся у грудні 2014 року, коли німецький канал ARD представив фільм, у якому стверджувалось, що легкоатлети з Росії систематично вживали заборонені препарати за вказівкою своїх тренерів.

Інформаторами фільму стали російська лекгоатлетка Юлія Степанова (у 2013 році дискваліфікована за вживання допінгу) і її чоловік, колишній співробітник Російського антидопінгового агентства (РУСАДА) у Москві Віталій Степанов.

Наразі розслідування за фактами застосування допінгу російськими спортсменами ведуть відразу три комісії. Дві з них були створені Міжнародним олімпійським комітетом після публікацій двох доповідей Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) під керівництвом Річарда Паунда і Річарда Макларена.

Нагадаємо, Міжнародний олімпійський комітет продовжив санкції проти РФ, які були введені в зв'язку з допінговим скандалом у спорті. Діючі санкції МОК були введені відразу після публікації першої частини доповіді Макларена, 19 липня.

Як пише New York Times, американські бобслеїсти і скелетоністи можуть бойкотувати чемпіонат світу, який пройде в лютому 2017 року у російському Сочі, оскільки були розчаровані тим, як спортивні чиновники відреагували на російський допінговий скандал.