Визнання “Л/ДНР“ – як Росія маніпулює темою “республік”

16 Лютого 2022, 19:54

Днями в Росії знову почали розвивати питання визнання так званих "ЛНР" та "ДНР" – депутати російської думи ухвалили проєкт постанови про звернення до Владіміра Путіна від Комуністичної партії РФ, за який проголосував 351 депутат.

У ньому президента Росії закликали визнати терористичні формування на Донбасі "незалежними державами".

Читайте також: Павло Лисянський: "Дозвіл жителям ОРДЛО голосувати на виборах до Держдуми РФ – це гібридна інтервенція проти України"

14 лютого розглядали дві постанови, одну від КПРФ, іншу – від "Єдіної Росії", яка передбачала ще консультацію з російським міністерством закордонних справ. В результаті дума обрала перший проєкт постанови і 15 лютого ухвалила звернення до президента.

16 лютого прессекретар Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що Путін "прийняв до відома" вимогу депутатів, однак розуміє, що це суперечило б Мінським домовленостям.

Як пишуть російські ЗМІ, очільник Кремля вважає, що домовленості щодо врегулювання війни на сході України "ще мають потенціал".

За словами Владіміра Путіна, він "буде робити все, що зможе" у питанні статусу так званих республік, проте все в рамках прийнятих 2015 року угод.

МЗС України засудило такі дії російської влади – очільник міністерства Дмитро Кулеба сказав під час брифінгу, що "у разі ухвалення рішення про визнання — де-факто і де-юре Росія вийде з Мінських домовленостей з усіма супутніми наслідками".

Правниця та правозахисниця Валентина Теличенко у розмові з Тижнем зазначила, що на військові поведінці на лінії зіткнення в разі визнання з боку РФ це рішення відзначитись не мало б: “Визнання чи його відсутність ніяк не впливають на наше право звільнення цих територій, адже йдеться про визнання з боку агресора“.

Читайте також: Контрабанда: Схід і Захід разом

Це не вперше Росія намагається спекулювати на темі визнання “Л/ДНР”. У вересні минулого року велися розмови про об‘єднання між собою “ОРЛО” та “ОРДО” – відбувалось це на фоні виборів до Держдуми РФ. Тоді робилися вкиди по типу “об‘єднатись в кулак” для сильнішої відповіді.

Так само раз на кілька років російські чи окупантські ЗМІ говорять про потяг “Донецьк-Москва” і покращення газотранспортної мережі на окупованих територіях. Як показує практика, такі заяви залишаються без реальних дій.