Ванна й туалет — це кімната, де постійно спостерігаються перепади вологості та температури, конденсат, а якщо проблему запустити — неприємні запахи та грибок. Водночас у санвузлі потрібно підтримувати кришталеву чистоту, але це вельми важко, якщо немає гарної вентиляції. Щоби посилити повітрообмін, встановлюється витяжка у ванній кімнаті — додаткове обладнання, яке допоможе легко підтримувати оптимальні умови в приміщенні. У цій статті фірма DBUY в Україні розповідає простими словами, які бувають витяжки, для чого вони потрібні та як правильно їх встановлювати.
Що може статись у разі відсутності витяжки у ванній?
Під час приймання водних процедур пара утворює вологу атмосферу: вода відкладається у вигляді конденсату на стінах, стелі, сантехніці тощо. Якщо природної вентиляції недостатньо, відсутність механічної витяжки створить чудові умови для збільшення вологості в приміщенні, розвитку плісняви, появи неприємних запахів, корозії та невиводних плям на різних матеріалах. Тому монтаж витяжного вентилятора у ванній є важливим рішенням для комфорту та здоров’я мешканців будинку.
Які бувають витяжки для ванної кімнати?
Сьогодні існує безліч типів вентиляторів, але у ванній найчастіше зустрічають 4 види систем:
- Осьові вентилятори: найдешевші й дуже прості у використанні. Легко монтуються навіть своїми руками. У більшості випадків такі системи не будуть надо ефективними. Це економний варіант поліпшити витяжку в невеликих ванних, коморах чи, наприклад, теплицях.
- Відцентрові вентилятори «равлики» (мають спіральну конструкцію) відомі своєю продуктивністю та надійністю. Встановлюються в більшості вентиляційних систем, кондиціонерів, фанкойлів чи, наприклад, у системах охолодження комп’ютерів.
- Канальні витяжки відрізняються великою кількістю розмірів та форм, бо підбираються для встановлення в круглих, прямокутних та квадратних вентканалах конкретного перерізу.
- Дахові прилади встановлюються без повітропроводу, просто в полотно даху будинку.
Як обирається витяжка у ванну кімнату?
Як було зазначено вище, є різні типи вентиляторів для витяжок, але при замовленні пристрою варто звернути увагу на ще декілька нюансів:
- Потужність системи повинна бути достатньою для того, щоб забезпечити ефективну вентиляцію всього об’єму кімнати. Ви можете зробити розрахунок конкретно для вашого випадку L = S × h × k, де
○ L — продуктивність вентилятора, куб.м/год;
○ S — площа приміщення, кв.м;
○ h — висота стель, м;
○ k — кратність повітрообміну.
- Габарити витяжки повинні підходити для вентканалу у ванній, в який ви будете її монтувати;
- Також варто зверніть увагу на рівень шуму моделі. Занадто гучні пристрої будуть неприємними під час відпочинку в ванній;
- Доступний функціонал та комплектація: автоматичне ввімкнення при певному рівні вологості, датчики руху, таймери, сучасна автоматика для контролю режимів, зворотний клапан тощо.
Як встановити нову витяжку для ванної кімнати?
Для того, щоб бути повністю впевненим в результаті, краще делегувати процеси фахівцям з мікроклімату. Такий підхід має низку переваг:
- Проєкт вентиляції буде містити всі необхідні креслення, розрахунки та підбір моделей включно з артикулами;
- Монтаж системи буде проведено чітко та грамотно;
- Фахівці зроблять професійне калібрування датчиків й налаштують автоматику під ваш ритм життя;
- Ви отримаєте гарантії на техніку та проведені роботи;
Який ефекти стануть помітні після монтажу витяжки у ванній?
- Робота вентиляції стане потужною, незалежною від пори року, температури та тиску на вулиці;
- Розв’яжуться проблеми зі «зворотною тягою» повітря, пилом, грибком та сторонніми запахами в приміщенні;
- Сучасні моделі мають широкий діапазон продуктивності, тож ви зможете легко контролювати швидкість повітряних потоків;
- Датчики, таймери та інтелектуальна система управління допоможуть вчасно вмикати/вимикати прилад та економити електроенергію.