Виступ Зеленського в Раді. Страхова медицина, вибори онлайн та продовження співпраці з МВФ

20 Жовтня 2020, 13:35

У вівторок, 20 жовтня, президент Володимир Зеленський виступив із посланням до Верховної Ради. Тиждень.ua зібрав основні тези виступу президента. 

 

1. Зеленський пообіцяв, що кошти на армію у 2021 році не зменшаться. Як мінімум, вони залишаться на рівні 2020 року.

 

“І не розганяйте, будь ласка, «зраду», що у 21-му році ми скоротимо кошти на військо. Не тому, що бюджет ще не прийнято, а тому, що я не дозволю цього зробити. Як мінімум, ці кошти залишаться на рівні цього року. Тобто понад 117 мільярдів гривень”, — сказав Зеленський. 

 

2. Президент заявив, що в Україні буде народовладдя та наголосив, що це є одним із пунктів його президентської програми.

 

“Народовладдя в Україні буде. Всебічний доступ громадян до інформації задля прийняття рішення – буде, це обов’язок держави. Люди повинні впливати на актуальні питання і для свого регіону, і для всієї країни. Робити це раз на тиждень, місяць чи рік. Скільки буде потрібно”, – зазначив Зеленський.

 

3. Також Зеленський заявив, що Україна обговорила з європейськими партнерами постачання вакцини проти COVID-19.

 

“Ми вже обговорили з нашими європейськими партнерами постачання в Україну вакцини, щойно вона з’явиться. У нас неймовірні медики. Та всі інші, хто протидіє коронавірусу”, – сказав він.

 

4. Глава держави у зверненні до Верховної Ради  пообіцяв, що можливість голосувати онлайн має з'явитись у громадян України на наступних президентських виборах.

 

"Наша мета на найближчі роки – сто відсотків державних послуг онлайн. А на наступних президентських виборах громадяни повинні мати можливість, за бажанням – голосувати в Інтернеті", – заявив Зеленський.

 

5. Президент запевняє, що безвізовому режиму з Європейським союзом нічого не загрожує.

 

“Всі експерти відзначають, що цьогорічний Саміт Україна – ЄС та спільна заява чи не вперше так яскраво підкреслюють партнерство України та Європи. Відзначають наші успіхи, зокрема відчутний прогрес виконання Угоди про асоціацію, всі передумови для «промислового безвізу», Угоди про спільний авіаційний простір з ЄС, поглибленої інтеграції українських ринків з європейськими. А ще – чіткий меседж: безвізовому режиму України з Європою нічого не загрожує. Хто б вам що не казав. Це стосується і співпраці з МВФ, яку ми продовжуємо. Так само – як зі Світовим банком та ЄБРР”, —  сказав Зеленський.

 

6. Президент заявив, що Україна продовжить співпрацю з МВФ, Світовим банком та Європейським банком реконструкції та розвитку.

 

“Це стосується співпраці з міжнародним валютним фондом, яке ми продовжуємо, так само, як і зі Світовим банком, а також ЄБРР”, —  сказав глава держави.

 

7. Президент Володимир Зеленський заявив, що медична реформа має як плюси, так і мінуси та вимагає від профільних відомств розробки моделі страхової медицини.

 

“Наше завдання – зберегти позитивні моменти та виправити помилки. Реформою мають бути задоволені й пацієнти, і медики всіх рівнів…Чекаю від Комітету і Міністерства моделі страхової медицини”, —  заявив президент.

8. Зеленський очікує, що гральний бізнес, який отримає ліцензії, має принести в бюджет наступного року п’ять млрд грн.

“По всій країні закриті тисячі підпільних казино. Ухвалено закон про легалізацію грального бізнесу. Те, що роками існувало в тіні, вже наступного року, з першими ліцензіями, має принести в бюджет п'ять мільярдів гривень”, —  заявив він.